Giriş Tarihi: 22.4.2013 10:01 Güncelleme Tarihi: 22.4.2013 10:02

'ne özel hazırladı. Peki 22 Nisan ne anlama geliyor.

'nü unutmadı. 22 Nisan için animasyonlu bir hazırlayan doodle yine şık ve ilgi çekici bir tasarıma imza attı.

Bugün Google'ın sayfasına girenler karşılarına animasyonlu 22 Nisan Dünya Günü doodle'ı ile karşılaştı. Doodle'da yer alan play butonuna basanlar gün batımını ve gün doğumunu gördü. Dünya Günü'ne özel doğa ve temiz su temalı doodle büyük ilgi görürken akıllara "Nedir bu 22 Nisan Dünya Günü" diye sordurttu.

22 NİSAN DÜNYA GÜNÜ

22 Nisan Dünya Günü , ilk olarak San Francisco'da 1969 yılında düzenlenen Ulusal Dünya Konferansında John McConnell tarafından dünyamızın yaşamı ve güzelliğini kutlayarak karşı karşıya kaldığı çevresel tehditlere dikkat çekmek amacıyla bir özel gün düzenlenmesi fikri ile ortaya çıktı.

John McConnell, Dünya Günü kutlamaları için tarih olarak ekinoks (gece ve gündüzün eşit olduğu) zamanı yani 21 Mart'ı önermişti. Daha sonra ise çevre sorunlarına büyük bir kamuoyu ile tepki gösteren ilk hareket, Wisconsin Senatörü Gaylord Nelson'un desteği ile ve Denis Hayes'in organizatörlüğünde 22 Nisan 1970 günü ilk Dünya Günü kutlamaları olarak tarihe geçti. Bu kutlamalara yaklaşık 20 milyon kişi katılmış, birçok konferans ve sempozyum düzenlenerek, çevre sorunlarına dikkat çekilerek ABD'nin ilk 'Temiz Hava Yasası' ve 'Temiz Su Yasaları' hazırlanmıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
22 Nisan Dünya Günü google oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN