Türkiye'nin en iyi haber sitesi

lerde dönemi

'da, umumi lere ve elektronik kart kullanımına uygun turnikeler yerleştirildi. İETT otobüsleri, metro ve vapurlarda geçerli olan akbiller bu tuvaletlerde de kullanılabilecek.

Giriş Tarihi: 30.4.2013 15:45
Kemal Sunal'ın filmlerinden akıllarda kalan sahnesi artık tamamen tarihe karıştı. Nakit para dönemi tuvaletlerde sona erdi. Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilen modern şehir tuvaletlerinde belediye uygulamasına geçti. Uygulama kapsamında tuvaletlerin girişine akbil turnikeleri yerleştirildi. Elektronik kartlarını akbil butonuna okutan vatandaşlar tuvaleti kullanabiliyor. Her okumada elektronik kartlardan 1 lira düşüyor. Ücretsiz kartlar ve mavi kart söz konusu turnikelerde kullanılamıyor. Otobüs, metro ve vapurlar arasında geçerli olan aktarma, tuvaletlerdeki akbil uygulamasında geçersiz. Belediye Kartal-Kadıköy metro hattı, Beşiktaş ve Beylikdüzü'nde başlattığı uygulamayı kent geneline yaymak istiyor.Dolmabahçe'deki modern şehir tuvaleti de akbil uygulamasına geçilen yerlerden biri. İhtiyaç için tuvalete gelen vatandaşlar akbil turnikelerini görünce kısa süreli şaşkınlık yaşıyor. Kendilerine yapılan izahın ardından vatandaşlar akbillerini kullanarak tuvalete giriyor.

Vatandaşların uygulama hakkındaki düşünceleri de olumlu. Vatandaşlar, "Akbil uygulaması rahatlık açısından çok uygun olmuş. Türkiye genelinde de bu uygulamanın olması çok güzel olur." ifadelerini kullanıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tuvaletlerde akbil dönemi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN