Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yağmur sularıyla mezarlıkta kemikler etrafa saçıldı

'nin ilçesine bağlı e köyünde, sağanak yağmurlar sebebiyle 150 yıllık mezarlığın istinat duvarı yıkılırken, kabirler tahrip oldu.

Giriş Tarihi: 24.5.2013 13:37 Güncelleme Tarihi: 24.5.2013 17:18
Derenin yakınlarında bulunan 150 yıllık e Mezarlığında yağmur suları erozyona sebep oldu. Toprağın aşınmasıyla birlikte istinat duvarı yıkılan mezarlıkta çok sayıda mezar tahrip olurken, ortaya çıkan kemik parçaları dere yatağına saçıldı.

Muhtarlık azası Ahmet Karaaslan, daha önce de birkaç kez yıkılan duvarı kendi imkanlarıyla tamir ettiklerini söyleyerek, 'Ancak köyümüzün gücü bu kadarına yetiyor. Bu sefer yağış fazla oldu. Burada birçok kabir tahrip oldu. Bazı kabirlerde kemikler ortaya çıktı. Burada çok eski mezarlar var. Tahrip olan mezarlar kimlere ait, onu tam olarak bilmiyoruz ancak erozyon yeni mezarlara doğru ilerliyor. Buranın yeniden yapılması için destek bekliyoruz' dedi.

Karaaslan, inceleme yapılması için açılan mezarlara dokunmadıklarını söyleyerek, 'Burada nasıl bir işlem yapılacağını bilmediğimiz için müdahale etmedik. Çalışma yapıldıktan sonra etrafa dağılan kemikleri toplayıp açılan mezarlara gömeceğiz' diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yağmur sularıyla mezarlıkta kemikler etrafa saçıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN