'Hanımağa' kundakçılık davasından beraat etti

Bir kulüp işletmecisinin evini yaktırdığı iddiasıyla yargılanan "Hanımağa" lakaplı eski polis Güniz Akkuş beraat etti. Diğer sanık ise 2 yıl 11 ay hapse çarptırıldı

Giriş Tarihi: 21.6.2013
İstanbul'da Supper Club'ın işletme müdürü Ahmet Atabey'in evini yaktırdığı iddiasıyla yargılanan eski polis Güniz Akkuş ile Ali Hacısüleymanoğlu beraat etti. Evi yandıktan sonra Atabey'e tehdit mesajları çeken Kübra Temel ise 2 yıl 11 ay hapis cezasına çarptırıldı. 2 yıldır süren davanın karar duruşmasında hâkim, Akkuş ile Hacısüleymanoğlu'nun müştekinin evini yaktıkları ya da yaktırdıklarına dair suçun sabit olmadığını belirterek, ikisinin de beraatına karar verdi. Sanık Kübra Temel ise müştekinin malına zarar verme ve tehdit suçlarından, toplam 2 yıl 11 ay hapis cezasına çarptırıldı. Temel'in aldığı hapis cezası ertelenmedi.

'BANA İFTİRA ATILDI'
Akkuş daha önce mahkemeye verdiği ifadesinde şunları kaydetmişti: "Kimseyi tehdit edip evini yakmadım. Diğer sanıkları tanımıyorum ve onların bu suçu işleyip işlemediklerini bilmiyorum. Müştekiyi gece kulübü işletmesi nedeniyle tanırım ve kendisiyle bir husumetim yoktur. Haksız yere benim aleyhimde şikâyette bulunmuştur" dedi. Ali Hacısüleymanoğlu müştekinin evini Güniz Akkuş'un yakmış olduğunu başkalarından söylenti olarak duyduğunu söyledi. Kübra Temel ise "Müşteki benim eski erkek arkadaşımdır. 2 yıl kadar önce kendisiyle sorunlu bir şekilde ayrıldık. Ayrılmadan önce kavga etmiştik. Bu nedenle benim hakkımda suçlamada bulunmuş olabilir. Ben müştekinin evini yakmadım, onu tehdit etmedim. Suçsuzum beraatımı isterim" diye ifade vermişti. İddianamede Akkuş'un, Ömer Sundura çetesi olarak bilinen çetenin korkutucu etkisini kullanarak, Supper Clup adlı gece kulübünün işletmesini almaya çalıştığı ve bu nedenle müştekinin evini yaktırdığı öne sürülüyordu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Hanımağa' kundakçılık davasından beraat etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN