Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Aile hekimliği için randevu dönemi

Hastane randevu sisteminin bir benzeri, artık aile hekimliği için de hayata geçiyor. Projenin altyapısı tamamlandı. Bugünden itibaren internet veya Alo 182 yoluyla aile hekiminden randevu alınabilecek

Giriş Tarihi: 1.7.2013
Türkiye Halk Sağlığı Kurumu tarafından Hastane Randevu Merkezi'nden sonra, vatandaşların sağlık hizmetine daha kolay erişiminin sağlanması ve aile hekimliklerinin daha etkin şekilde hizmet sunabilmesi için Aile Hekimliği Randevu Sistemi başlatılıyor. Aile hekimliği randevu uygulaması alt yapı çalışmaların tamamlandığını belirten Muğla Halk Sağlığı Müdürü Uzm. Dr. Mustafa Nuri Ceyhan, vatandaşların aile hekimlerinden ihtiyaç duydukları sağlık hizmetini kendileri için uygun gün ve saatlerde almalarının sağlanacağını açıkladı. 2009 yılında başlatılan Merkezi Hastane Randevu Sitemi (MHRS) çalışmaları tamamlanarak 2011'de hizmetin ülke geneline yaygınlaşması sağlandığını belirten Ceyhan şu bilgileri verdi: "Ülkemiz genelindeki vatandaşlarımızın istedikleri hastaneden ve istedikleri hekimden randevu almalarını sağlayan Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) uygulaması 1 Temmuz 2013 (bugün) itibarı ile aile hekimliği birimlerini de kapsayacak, vatandaşlarımız Alo 182, www.hastanerandevu. gov.tr web adresi ve mobil cihazlarla aile hekimlerinden randevu alabileceklerdir. Böylece vatandaşların aile hekimlerinden daha iyi hizmet alabilmesi, muayene sırası beklememeleri ve hastaya ayrılan sürenin daha uzun ve verimli olması planlanıyor."

ANNE ÖLÜMLERİ DE AZALDI
Öte yandan Türkiye genelinde 2010'da hizmete sunulan aile hekimliği uygulamasının Kahramanmaraş'ta anne ölümlerini sıfıra indirdiği bildirildi. Kahramanmaraş Halk Sağlığı Müdürü Dr. Ahmet Yener, anne ölüm oranlarının Türkiye'de binde 12 civarında olduğunu Kahramanmaraş'ta ise 2.5 yıldan bu yana binde sıfır olarak seyrettiğini kaydetti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aile hekimliği için randevu dönemi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN