Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Aile boyu maganda!

Giriş Tarihi: 5.9.2013

Afyonkarahisar'da bir çocuğun ölümüne, bir çocuğun yaralanmasına neden olan köy muhtarının babasının da 25 yıl önce yine bir düğünde bir kişiyi öldürdüğü ortaya çıktı

Henüz 8 yaşındaydı Yusuf Gündoğdu.. Birkaç hafta önce ailesiyle Fransa'dan tatil için memleketleri Afyonkarahisar'ın Sinanpaşa ilçesine bağlı Küçükhüyük beldesine gelmişti. Pazar akşamı arkadaşı Salih'le birlikte Kurtuluş Mahallesi'nde bir düğüne gitti. Küçük çocuk düğün sırasında maganda kurşunuyla yaralandı. Hastaneye kaldırılan Yusuf kurtarılamadı. Arkadaşı Salih Balcı da maganda kurşunuyla yaralandı. Belde halkı, düğünden sonra yapılan temizlikte 5 kasa boş kovan toplandığını belirterek, "O benim düğünümde 5 şarjör boşaltmıştı. Ben de onun düğününde en az 5 şarjör boşaltmalıyım anlayışı var. Köyde takılan altınlar gibi atılan mermilerin de çetelesi tutuluyor" dedi.

YENİ EVLİ GENCİ ÖLDÜRMÜŞTÜ

Yusuf'u daha 8 yaşında hayattan koparan ise 35 yaşındaki muhtar Yılmaz Güney'di. Maganda muhtar tutuklandı. Muhtarın babası Nevzat Güney'in de 25 yıl önce yine bir düğünde tüfekle havaya ateş ederken o dönemde yeni evli Ramazan Karadayı'yı öldürdüğü, cezaevinden tahliye olduktan sonra bir trafik kazasında öldüğü öğrenildi. Bir hafta sonra Fransa'ya dönmeye hazırlanırken oğlunu toprağa veren baba Ali Gündoğdu, "Düğüne birlikte gittik. Oğlum 'Oyun oynamaya gidiyorum' diye ayrıldı. Büyük oğlum Ramazan, yanımda oturuyordu. Yusuf yanıma gelirken, iki metre kala yere düştü. Ayağı takılıp düştü sandım. Kaldırmak için oğlumun yanına gittiğimde, elim kan oldu. Kucağıma aldım, 'bir yerini cam kesti' diye düşündüm. Hastaneye kaldırdık ama kurtaramadık. Oğlumuz silahla öldürülmüş. Fransa'dan izine gelmiştik. Keşke gelmeseydik. 8 günümüz kalmıştı, dönüş için hazırlık yapmıştık. Oğlum, 2. sınıfa gidecekti. Böyle adamların eline kimler silah veriyor. Davayı sonuna kadar takip edeceğim, benim ciğerim yandı" diye konuştu.

'SANKİ İÇİME DOĞDU'
Anne Nazik Gündoğdu ise "Eşime defalarca düğüne gitmemelerini söyledim. İçime doğmuştu. Yusuf çok istediği için babası da götürdü. Vurulduğunu duyunca inanamadım. Ta ki oğlumun cansız bedenini görene kadar. O an dünyam yıkıldı" diye feryat etti. Yaralanan Salih Balcı'nın babası Kudret Balcı da, "Oğlum Yusuf'u yerden kaldırmak isterken atılan ikinci merminin hedefi oldu" dedi. 11 yaşındaki Salih Balcı hastanedeki tedavisinin ardından taburcu edildi.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aile boyu maganda!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN