Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dedikodu habere gözü yaşlı isyan

Giriş Tarihi: 11.9.2013

Organ nakilleriyle tanınan , eşiyle birlikte 37 öğretim üyesine "dolandırıcılık soruşturması" haberine tepkili: "İftira atıldı ve yargısız infaz yapıldı"

Antalya'da nakil rekorları kıran , kendisi ve eşi hakkında çıkan 'dolandırıcılık soruşturması' iddialarına isyan etti. Gece yarısı gazetecilerin karşısına çıkan Özkan'ın gözleri doldu, zaman zaman konuşmakta zorlandı. Türkiye'nin ilk çift kol, yüz nakli ve rahim naklini gerçekleştiren Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Özkan, hakkındaki "nitelikli dolandırıcılık" haberlerine tepki gösterdi. Aralarında Ömer ve Özlenen Özkan'ın da bulunduğu 37 öğretim üyesi hakkında soruşturma başlatıldığı iddialarının basında yer alması üzerine üniversite ve hastane yönetimi bir araya geldi. Hukuk servisi de haberin gerçekliğini ve kaynağını araştırdı. Üniversite ve hastane yönetimi Özkan'ın da isteği ile gece saat 24.00'te basın toplantısı yapılmasına karar verdi. Prof. Dr. Ömer Özkan, hastanede basın mensuplarının karşısına geçti. Eşinin yeni doğum yaptığı için gelemediğini belirten Özkan, basın toplantısında zaman zaman gözyaşlarına hakim olamadı. Yaşananları hak etmediklerini belirten Özkan, "Çok üzgünüm. Çıkan asılsız haber beni ve eşimi şoke etti. İnsan böyle bir haberi yaparken arar sorar. Böyle bir şey yok. Haber yalan ve asılsızdır. Soruşturma açılması için rektörlükten izin alınması gerekir.
Böyle bir şey yok" dedi.

ÇOCUĞUMUN FOTOĞRAFI...
Haberde 37 kişiden bahsedildiğini ifade eden Özkan, "Bu kişiler hakkında soruşturma açılmış. Bunların başında benim çocuğumun fotoğrafını koyarak haber sunulmuş" deyip şöyle devam etti: "Nitelikli dolandırıcılık ne demek, hakikaten bilmiyorum. Üzülmemiz için yapılıyorsa çok üzüldük. Tek nedeni Akdeniz Üniversitesi'nde bulunmam. Bu bahsedilen konu, maddi boyuttan olması gerekiyor.
Ben üniversitede olmasam çok daha fazla kazanırım. Nakiller nedeniyle gelen cazip birçok daveti reddettim. Çirkin iftiralar geliyor.
Eğer iftira değil de gerçekse 6 ay sonra ortaya çıkacaktır. Gereksiz şekilde buraya gelmemiz üzüntü verici. İnsanların geçmiş olsun demesi bile çok üzüntü verici. Suçluyum, suçsuzum konusuna girmiyorum."

ÖZEL İZİNLE AMELİYAT
"Soruşturma başlatıldı" denildiğini, herkesin bu haberi okuduğunu anlatan Özkan, "Güvendiğimiz adam, kahraman yaptığımız adam üçkağıtçıymış denilecek. İmajınızı zedeliyor.
Ben film artisti değilim. Yurt içinde, dışında çok önemli tepkiler alıyorum. Böyle bir şey varsa 37 kişi, popüler bir insan var karşınızda, yıllardır basının önünde çok görünüyor diye düşünüyor" dedi. "Şahsımda üniversite yıpratılmak isteniyor" diyen Özkan, "Akdeniz Üniversitesi, Türkiye'nin parlayan yıldızı. Üniversitede olduğum için bu haber yapıldı. Yargısız infaz yapıldı. Kanundan dolayı burada ameliyat yapamıyorsunuz. Özel izin verilen, hatta devletin, hükümetin en önde kişilerinin ricasıyla ameliyat yapan kişiyim" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dedikodu habere gözü yaşlı isyan
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN