Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türkiye'den Kıbrıs'a özel dedektif akını

Türkiye'deki özel dedektiflik şirketlerine KKTC'den büyük talep var. En popüler şikâyet "aldatma" ama "Eşim kumar oynuyor mu" diye merak eden de var

Giriş Tarihi: 25.10.2013
Genel merkezi Türkiye'de bulunan birçok dedektiflik bürosu artık KKTC'de de faaliyet gösteriyor. SABAH'a konuşan bazı dedektiflik şirketi direktörleri, son dönemde Kıbrıs'tan çok talep aldıklarını ve şikâyetlerin başında "aldatma" olduğunu dile getirdi. Uzun zamandır yaygın olan dedektiflik şirketlerinin adli olaylarda polisle işbirliği yaptığı da öğrenildi. Akçayel Dedektiflik Genel Müdürü Hakan Kara, KKTC'den yılda 700-800 talep aldıklarını ve bu taleplere karşılık verdiklerini söyledi. Ekol Dedektiflik Şirketi Direktörü Ünal Tiryaki de Kıbrıs'ta kendilerine birçok "iş düştüğünü," irdeledikleri konuların genellikle "aldatma" olduğunu dile getirdi. Akçayel Dedektiflik Bürosu Genel Müdürü Hakan Kara, asıl merkezlerinin Türkiye'de bulunduğunu, ancak talep gelmesi halinde KKTC'de de çalışmalar yaptıklarını belirtti. Hem bireysel hem de kurumsal olarak KKTC'de faaliyet gösterdiklerinin altını çizen Hakan Kara, genel olarak bireysel konuları takip ettiklerine dikkat çekti.

EN ÇOK KADINLAR BAŞVURUYOR
Özellikle eşlerin birbirlerini aldatmaları hakkında birçok araştırma yaptıklarını ifade eden Kara, kadınların erkekleri daha çok takip ettirdiğini açıkladı. Bir ay içerisinde KKTC'den kendilerine ortalama 60-70 başvuru geldiğini söyleyen Kara, bu sayının yılda 700-800 kişiye ulaştığını kaydetti. Ekol Dedektiflik Şirketi'nin sahibi Ünal Tiryaki ise yaptığı açıklamada, kendilerinin de genel olarak eşlerin birbirlerini aldatmaları hakkında şikâyet aldıklarını ve takibe geçtiklerini açıkladı. KKTC'den ilgi görüp görmedikleri konusunda ise "Aldatmanın olduğu her yerde dedektiflik şirketleri ilgi görür" cümlesini kullanan Ünal Tiryaki, Kıbrıs'ta genellikle Türkiye'den tatile gelen kişiler hakkında takip talebi aldıklarını ve bu kişileri incelemeye aldıklarını söyledi. KKTC'de genel olarak yoğun bir tempoda çalıştıklarını ifade eden Tiryaki, yüzde 60 kadınların erkekleri, yüzde 40 oranında ise erkeklerin kadınları takip ettirdiğini söyledi. Tiryaki, Ekol Dedektiflik Şirketi'nin fiyatlarının 3 bin TL ile 5 bin TL arasında değiştiğini vurguladı.

Eş takibi için boşanma davası şart
Türkiye'de de hemen hemen aynı konular üzerinde çalıştıklarını vurgulayan Akçayel Dedektiflik Genel Müdürü Hakan Kara, bir kişinin eşini takip ettirebilmesi için boşanma davası açılmasının şart olduğunu kaydetti. Eşlerin birbirlerini kumar oynayıp oynamama konusunda da takip ettirdiğine değinen Akçayel Dedektiflik Bürosu Müdürü Kara, yaptıkları araştırmalarda yüzde 99 oranında beklenen sonuca ulaşıldığını vurguladı. Kara, dedektif tutma fiyatlarının 6 bin TL ile 20 bin TL arasında değiştiğini söyledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye'den Kıbrıs'a özel dedektif akını
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN