Türkiye'nin en iyi haber sitesi

6 metre kumaştan 70 beden damatlık

olarak 2 metre 51 santim boyu ile Guinness Rekorlar Kitabı'na giren 30 yaşındaki yarın evleniyor. Kösen'in damatlığı Eskişehir'de Sarar firması tarafından özel olarak dikildi. Düğünde giyeceği 67 numara ayakkabıları ise Almanya'da hazırlandı

Suriyeli 29 yaşında, 1 metre 75 santim boyundaki Merve İsmail ile yarın evlenecek olan 'in düğün hazırlığı neredeyse bitti. Çin'den evi için çeyizlik eşyalar getiren Kösen'in damatlığını ise Sarar firması hazırladı. Geçen hafta Mardin'deki mağazada ölçüleri alınan Kösen'in damatlığı Eskişehir'deki fabrikada dikildi. 70 beden elbise giyen Sultan Kösen'in elbisesine 6 metre özel kumaş harcandı. Sultan'ın gömleği ve kravatı da özel olarak dikildi. Eskişehir'deki fabrika müdürü Alaattin Çoban, " Sultan Kösen'e diktiğimiz özel elbiseye 6 metre özel kumaş harcandı. Kösen 70 beden elbise giyiyor. Bu elbiseyi kimse dikmediği için biz üstlendik ve fabrikamızda bu elbiseyi dikerek kendisine kurye ile gönderdik. Sultan Kösen bizi arayarak elbiseyi çok beğendiğini söyledi ve bize teşekkür etti. Biz de dünyanın en uzun adamına bu elbiseyi diktiğimiz için çok mutlu olduk ve biz de böylece bir rekora imza atmış olduk" dedi.

AYAKKABI ALMANYA'DAN

67 numara ayakkabı giyen Sultan Kösen'in ayakkabıları ise Almanya'daki bir atölye tarafından yine özel olarak hazırlandı. Almanya'daki firmanın, Sultan'ın medyada yer alan "Kendime uygun ayakkabı bulamıyorum" şeklindeki açıklamalarının yer aldığı haberleri görüp, hazırladığı öğrenildi. Gelin adayı Merve İsmail'in gelinliği ise Suriye'de hazırlandı. Düğünün yapılacağı Kızıltepe'deki Movapark Alışveriş Merkezi'nde de hazırlıklar neredeyse tamamlandı.

BAŞBAKAN'A DAVET

Düğüne Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı da davet ettiklerini belirten Sultan Kösen, şöyle konuştu: "Sayın Başbakanımıza davetimiz iletildi. İçişleri Bakanımız Muammer Güler, düğünümüzde olacak. İnşallah nikah şahidimiz de o olacak. Ayrıca ABD, Çin, Japonya, Almanya, İsveç, İsviçre, Danimarka, Avustralya, Fransa, Irak, Suriye, İngiltere ile bazı Arap ülkelerinden davetliler olacak." Düğüne yerli ve yabancı basın mensuplarının da aralarında bulunduğu yaklaşık 5 bin kişinin katılması bekleniyor. Bazı yerlerde başlık parası verildiği yönünde haberlerin yayınlandığını söyleyen Sultan Kösen, "Kesinlikle başlık parası ne biz verdik, ne de onlar istedi. Birbirimizi sevdik" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
6 metre kumaştan 70 beden damatlık
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN