Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mafyadan yardım borçlu çıkardı

Kuyumcu C.D. , 8 kilo altın alacağı için Sincar aşiretinden yardım istedi. Borçlu Sami Hoştan'ı devreye soktu. İki grup anlaşıp C.D.'ye borç çıkardı

Giriş Tarihi: 9.11.2013
İstanbul polisinin Sincar Aşireti'ne yönelik operasyonunda şok bir ayrıntı ortaya çıktı. Kapalıçarşı'da kuyumcu C.D., bir başka kuyumcu İ.A.'dan 8 kiloluk altın alacağı olduğunu iddia ederek aşiretten yardım istedi. Olayı araştıran Sincarlar, borçlunun Ergenekon ve susurluk hükümlüsü Sami Hoştan ile bağlantılı olduğunu belirledi.

'CEMAAT' MAHKEMESİ
Çatışmak istemeyen iki grup, karşı karşıya geldi. Hoştan'ın Etiler'deki kumarhanesinde buluşan gruplar "cemaat" ismini verdikleri sözde mahkeme kurdu. Sözde mahkeme, kuyumcu C.D.'nin alacaklı olmadığı hükmüne vararak kendilerini oyaladığı için her iki gruba da 2'şer kilo altın vermesini kararlaştırdı. 8 kilo altın borcunu tahsil etmek için aşirete başvuran C.D. hem 8 kilo altınından oldu hem de gruplara 2'şer kilo altın borçlandı. C.D.'ye borçlu olmadığını iddia eden İ.A. Sincar Aşireti'nin elemanı M.G.'nin tehditleri üzerine Hoştan'ın adamı A.G.'den yardım istemişti. İki grubun sözde yargılaması sonucunda C.D. mağdur duruma düştü. C.D.'ye haksız olduğu söylendi. C.D. hem Sincarlar'a hem de Hoştan'ın adamlarına borçlu oldu. İstanbul Organize Suçlarla Mücadele ekipleri, çek tahsilatı, haraç, tehdit ve darp suçlarına karışan liderliğini Cemal Sincar'ın yaptığı gruba yönelik operasyonda 23 kişiyi tutuklamıştı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mafyadan yardım borçlu çıkardı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN