Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yeni yıla Kabe'de girecekler

Aralarında iş adamlarınında bulunduğu 200 kişilik grup, yeni yıla Kabe'de girmek için Cidde'ye gitti.

Giriş Tarihi: 27.12.2013 15:43
Türk Hava Yolları'na ait tarifeli seferle 15.30'da Cidde'ye hareket etmeden önce Atatürk Havalimanı'nda gazetecilere açıklama yapan umre organizasyon firması sahibi Erkan Aydın, bu yıl umre sezonunu ilk defa yılbaşı ile açtıklarını söyledi.

Yeni yıla Kabe'de girmeyi amaçladıklarını aktaran Aydın, "Geçen bir senenin özeti, önümüzdeki senenin daha iyi olması için dua edeceğiz" dedi.

Cidde'ye aralarında iş adamlarının da olduğu yaklaşık 200 kişilik ekiple gittiklerini anlatan Aydın, alternatif yılbaşı gibi bir algılamanında
yanlış olacağına dikkat çekerek, "Bir senenin bitmesi, ömrümüzden bir sayfanın bitmesi demektir. Bir dahaki sene yaşayacak mıyız? Neler göreceğiz? Sadece bu senenin bitmesiyle yeni seneye başlarken Kabe'de olalım istedik. Ülkemize, insanlara dua edelim istedik" diye konuştu.

"KENDİMİZİ YENİLECEĞİZ"

Umreye giden iş adamı Coşkun Ergün, arkadaşları, dostları ve ailesiyle umreye gittiğini belirtti.

Ergün, "Orada, inşallah kendimizi yenileceğiz. Tekrar buraya gelip daha hızlı bir şekilde çalışarak, ülkemize nasıl hizmet edebileceğimizi göstereceğiz. Müslüman'ın nasıl kibar, aydın ve bilgili olduğunu, ülkesine nasıl yardım ettiğini gelip göstereceğiz" ifadelerini kullandı.

İş adamı Mustafa Sinan Sungur, "Kutsal mekanlara gidiyoruz. Ülkemizin bu sıkışık ve gergin döneminde inşallah mevlam, sabır ve sükunet verecek. Dualarımızı edeceğiz. Bu ülke hepimizin ülkesi. Yanlış da doğru da bizim. Allah birliğimizi daim etsin" diye konuştu.

Tekstil işiyle uğraşan Ekrem Akyiğit, "İnsanoğlu hiç ölmeyecekmiş gibi çalışıyor. Yarın ölecekmiş gibi de ibadet etmeye çalışıyor. Bizim için 2013 yılı yoğun geçti. Mutlaka hatalarımız olmuştur" dedi.

Grubun, 1 Ocak akşamı Türkiye'ye döneceği öğrenildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeni yıla Kabe'de girecekler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN