Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sıra Gecesi Artık İstanbul’da!

Sektöre getirdiği ilkler ile adından sıkça söz ettiren Ramazan Bingöl bu sefer SIRA GECELERİNE farklı bir soluk getirdi.

Giriş Tarihi: 27.11.2014 11:39
Sıra Gecesi Artık İstanbul’da!
Eğlenmek sizinde hakkınız dedi ve harekete geçti. Alkolsüz mekânlara, modern eğlence anlayışına ve batı müziğine alternatif, geleneksel ve kültürel dokunun yaşatıldığı sıra gecesi SIRA GECESİ?

Evet, yanlış duymadınız. Hemde kişiye özel. Eğlenmek için kalabalık oluşturmaya, orkestra ayarlamaya ve yemekleri düşünmenize gerek yok. Sizin için hepsi düşünülmüş.

Sektöre getirdiği ilkler ile adından sıkça söz ettiren Ramazan Bingöl bu sefer SIRA GECELERİNE farklı bir soluk getirdi. Bir ritüele dönüştürdüğü Sıra gecelerini grupların yanı sıra kişilere indirgedi. Artık kişiye özel de Sıra gecesi düzenleniyor. Düzenlediği bu geceler de planlama, tasarım ve uygulamalarını gerçekleştirme konusunda yılların getirdiği deneyimini ve sizin beklentilerinizi harmanlayıp güzel bir projeye imza atıyor.
İster 1 kişi isterseniz 100 kişi!
Uzun zamandır kalabalık gruplara sıra gecesi düzenlediklerini belirten Ramazan bingöl; "Sıra gecesini hissetmek, geleneksel dokuyu tatmak ve aslına uygun yemekleri yemek için illa kalabalık olmaya gerek yok. Eşinizle çocuğunuzla ya da bizzat kendiniz, sıra gecesi ekibi ile meşk edebilir, çiğ köftenizi yerken ruhunuzu dinlendirebilirsiniz." Diyor. . Üstelik bu eğlencelere hanımlarda dâhil ediliyor. Ramazan Bingöl'de hanımlara özel düzenlenen Sıra günü veya gecesi ile geleneğe farklı bir yorum getiriliyor.
Bu gecede, Sıra gecelerinin olmazsa olmazı çiğ köfte, acı kahve, şerbet, tatlısı, seçilmiş mekânlara uygulanan göz alıcı Geleneksel doku… Kısacası herşey olması gerektiği gibi!
Yapmanız gereken tek şey; tarihi ve kişi sayınızı belirleyerek www.ramazanbingol.com adresinden iletişime geçmeniz.

Geleneksel kültürü yaşamak sizinde hakkınız….

SIRA GECESİ NEDİR?


Sıra Gecesi; Urfa yöresinin en önemli geleneklerinden birisidir. Mahalli ve fıtri birer halk mektebi olan «Sıra Geceleri» yazmakta değil, yaşamakla sırrına erilebilecek önemli bir adettir. Alkollü içki içilmeyen bu geceler arkadaş grubunun eğilimine göre çoğunlukla sohbet ağırlıklı olur. Aynı zamanda bir «siyaset ve güncel konular» mektebidir. Sıra geceleri ariflerin söze, çırakların dize, güzelliklerin göze, şiirlerin saza geldiği; sevgi, muhabbet, sanat, edebiyat, tarih ve aktüalite meclisidir. Bu meclislerde günün gelişen siyasi olayları konuşulur, gerektiğinde ortak kararlar alınır. Sıra Gecelerinin olmazsa olmaz ikramı çiğ köfte ve tatlıdır…

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sıra Gecesi Artık İstanbul’da!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN