bazı bölgelerde taştı

Giriş Tarihi: 4.12.2014 10:59 Güncelleme Tarihi: 4.12.2014 11:40
Tunca Nehri bazı bölgelerde taştı

Sağanak nedeniyle debisi yükselen , bazı bölgelerde taştı.

Bulgaristan ve Edirne'deki sağanak nedeniyle 24 saatte debisi yaklaşık 2 kat artan , yatağının dar olduğu Sarayiçi bölgesinde çevreye yayılmaya başladı.

DSİ ölçümlerine göre, dün 120 metreküp/saniye civarındaki debi 215 metreküp/saniye seviyesine yükseldi.

Debi artışıyla nehir üzerindeki Fatih Köprüsü'nün gözlerini kapandı. Sular, Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nin yapıldığı er meydanı, Adalet Kasrı ve Balkan Şehitliği'ne doğru yayılmaya başladı.

Edirne Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Sarayiçi'ne bağlantının sağlandığı tarihi Fatih ve Kanuni köprülerini araç ve yaya trafiğine kapattı.

Tunca Nehri, beslediği Meriç Nehri'nin debisini de arttırdı. Dün 500 metreküp/saniye olan Meriç Nehri'nin debisi 780 metreküp/saniyeye çıktı. Yerleşim yerlerinde taşkına neden olan Meriç Nehri'nin taşma seviyesi 1300 metreküp/saniye olarak bildirildi.

KAPIKULE'DEN TIR GEÇİŞİ YAPILAMIYOR

Bulgaristan'da bazı yollar yağış dolayısıyla su altında kaldığı için Gümrük Kapısı'na gelen tırlar komşu ülkeye geçemiyor.

AA muhabirinin, Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü yetkililerinden aldığı bilgiye göre, Bulgaristan'daki sağanak dolayısıyla Kapıkule Gümrük Kapısı'nın karşısındaki Kaptan Andreevo Gümrük Kapısı yolundaki dere taştı.

İŞTE O GÖRÜNTÜLER


Yolda su birikintileri oluştuğu için geceden bu yana güvenlik gerekçesiyle komşu ülkeye tır geçişine izin verilmiyor.

Geçişlerin durması nedeniyle yurt dışına çıkış için Kapıkule Gümrük Kapısı'na gelen tırlar 6 kilometre kuyruk oluşturdu.

Edirne Emniyet Müdürlüğü ve Trakya Gümrük Müdürlüğü yetkilileri, tırları Hamzabeyli Gümrük Kapısı'na yönlendiriyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tunca Nehri bazı bölgelerde taştı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN