Türkiye'nin en iyi haber sitesi

uğursuz mu?

2015 yılbaşı özel çekilişi 31 Aralık 2014 tarihinde yapılacak, büyük ikramiye 50 milyon lira. Milli Piyango yılbaşı çekilişi için biletler satışa çıkarken daha önce büyük ikramiyeyi kazanan talihlilerin hayatları yeniden gündeme geldi.

Giriş Tarihi: 18.12.2014 16:05
Milli Piyango yılbaşı ikramiyesi uğursuz mu?
yılbaşı özel çekilişinde biletine 50 yıl önce büyük ikramiye çıktığını belirten 82 yaşındaki Ahmet Sarı, parası tükenince eşinden ayrıldı, yaşlılık günlerini Denizli'deki bir huzurevinde geçirmeye başladı. Sarı "Torunum beni huzur evine getirdi. Bana dışarıda kimse bakmadı. Şimdi sadece yaşlılık parası alıyorum" dedi.

Afyonkarahisar'ın Dazkırı ilçesi Akyarma köyünde doğan 82 yaşındaki Ahmet Sarı, aldığı çeyrek bilete 1964 yıl başı çekilişinde büyük ikramiye çıktığını belirtti.

Kazandığı parayla lüks bir yaşam sürdüğünü anlatan Ahmet Sarı, önce 6 çocuğunu evlendirdiğini daha sonra da koyun ticareti yaptığını söyledi.

LÜKSTEN SONRA SEFALET

Parasının tükendiğini, bir süre sonra da maddi sıkıntı yaşamaya başladığını kaydeden Ahmet Sarı, eşinden de ayrıldığını ifade etti.

ŞİMDİ HUZUREVİNDE

Ailesine iyi bir hayat sunmak istediğini ve 50 yıl önce de güzel bir hayatı olduğunu, şimdi ise Denizli'deki bir huzurevinde yaşlılığını geçirmek zorunda kaldığını söyleyen Sarı, şöyle konuştu:

"Piyangoda bana 10 bin lira düştü. Tüm parayı ben almadım yani. O parayla hayvancılık yaptım. Koyun aldım. Aileme iyi bir hayat sunmak istedim. Daha sonraki yıllarda maalesef param bitti. Para da bitince geçimsizlikler olmaya başladı, eşimden boşandım. Hiç param kalmadı, bakıma muhtaç oldum. Torunum beni huzur evine getirdi. Bana dışarıda kimse bakmadı. Ben de 4 yıldır buradayım. Şimdi sadece yaşlılık parası alıyorum. Bize burada çok iyi bakıyorlar. Hayatımdan memnunum."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Milli Piyango yılbaşı ikramiyesi uğursuz mu?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN