Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hollanda basınında büyük yankı buldu

Giriş Tarihi: 27.12.2014
Hollanda basınında büyük yankı buldu
Nişantaşı ve İstinye'deki iki infaz, Hollanda basınında da geniş yer buldu. Hollanda doğumlu Ali Ekber Akgün'ün Amsterdam'daki yeraltı örgütlenmesinin liderlerinden olduğu, ülkenin en ünlü organize suç örgütü davalarından birinin zanlısı olarak yargılandığı belirtildi. Hollanda basınına göre, Akgün ile Nişantaşı'nda öldürülen Vedat Şahin birbirlerini tanıyorlardı.

6 MİLYON EUROYA VİLA ALDI

Hollanda'da yayın yapan bir Türk haber sitesine göre, Akgün ile Şahin daha önce Amsterdam'da bulundu ve tanışıyorlardı. Akgün, gençliğinde Amsterdam Türkiyemspor kulübünde futbol oynadı. Kulübün uyuşturucu ticareti ile suçlanan başkanı Nedim İmaç, 2007'de öldürüldü. Tanıklardan biri, infaz emrini Akgün'ün verdiğini söyledi. Tanık, Akgün'ün yeraltı dünyasının tanınmış isimlerinden Kees Houtman ile Thomas van der Bijl'ın da ölüm emrini verdiğini anlattı. Savcı, Houtman'ın öldürüldüğü dava kapsamında Akgün'ün ömür boyu hapsini istedi. Ancak 2 yıl önce mahkeme, Akgün'ün tutuksuz yargılanmasına karar verdi. 2012'de Noel öncesi serbest kalan Akgün İstanbul'a yerleşti. Hollanda basınına göre lüks bir hayat süren Akgün, İstanbul'da 6 milyon euroya villa satın aldı. Akgün, Bentley ve Ferrari dahil çok sayıda lüks araçtan oluşan bir filoya sahipti.

HESAPLAŞMA SÜRECEK

Hollanda televizyonuna göre, Akgün'ün en önemli düşmanlarından biri uyuşturucu ticareti ile suçlanan Atilla Önder'di. Savcılık, Hollanda'nın değişik kentlerinde süren cinayetlerin "yeraltı dünyası hesaplaşması" olduğunu açıklamıştı. Cinayetlerle bağlantısı olduğu düşünülen ve 9 Aralık'ta Amsterdam'da yaşanan saldırıda Murat Hüseyin Garki (25) öldürüldü. Garki'nin, Önder'in çocukluk arkadaşı olduğu sonrasında Önder'le anlaşmazlığa düştüğü ve Akgün gibi Önder'in hedefinde olduğu ileri sürüldü.
BUGÜN NELER OLDU
İLİŞKİLİ HABERLER
ARKADAŞINA GÖNDER
Hollanda basınında büyük yankı buldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN