İnfaz emri 'Gangster Kralı'ndan iddiası

Sarıyer'de kurşun yağmuruna tutulan Ali Ekber Akgün'ün, "Gangster Dünyasının Gerçek Kralı" denilen Dino Soarel ile Türk ortağı R.Ö. tarafından öldürüldüğü öne sürüldü

Giriş Tarihi: 31.12.2014
İnfaz emri 'Gangster Kralı'ndan iddiası
Sarıyer'de infaz edilen uyuşturucu baronu Ali Ekber Akgün'ün Hollanda'da yaşayan ortaklarının cinayetten 1 ay önce İstanbul'a gelip uyuşturucu sevkiyatı için araştırma yaptığı ortaya çıktı. Yüklü miktarda mal kaptırma ve para anlaşmazlığı nedeniyle Akgün'le arası açık olan ortakların ziyareti mercek altına alındı. Soruşturma kapsamında 30'a yakın kişinin ifadesine başvuran İstanbul polisi, sır ziyaretin izini sürüyor. Akgün'ün en büyük düşmanlarından, Hollanda'da "Gangster Dünyasının Gerçek Kralı" olarak anılan, uyuşturucu baronu Dino Soarel ile Türk ortağı R.Ö.'nün de soruşturmada baş şüpheli olarak adları geçiyor.

30 KİŞİ İFADE VERDİ

Bentley marka lüks aracının içinde iki kişi tarafından kurşun yağmuruna tutularak öldürülen uyuşturucu baronu Ali Ekber Akgün (40) cinayetinde sır perdesi aralanmaya çalışılıyor. Polis, Akgün'ün ortaklarının peşine düştü. Soruşturma kapsamında, Akgün ile geçmişte bağlantıları saptanan 30'a yakın kişinin ifadesine başvuran emniyet birimleri, ortakları ile ilgili de önemli bir ayrıntıya ulaştı. İddialara göre, "Kimyasal Ali" olarak tanınan Akgün'ün Hollanda'da yaşayan ve birlikte uyuşturucu ticareti yaptığı bazı yabancı ortakları kanlı infazdan sadece bir ay önce İstanbul'a geldi. Ortakların burada, başarısızlıkla sonuçlanan bir uyuşturucu sevkiyatı ile ilgili kısa süreli araştırma yaptıkları iddia edildi. Bu bilgi, polise verilen ifadelere de yansıdı.

SEVKİYAT BAŞARISIZ OLUNCA...
İddialara göre, Güney Amerika'dan Türkiye'ye yaklaşık 4 ay önce Akgün'ün başında olduğu bir uyuşturucu sevkiyatı gerçekleşti. Türkiye'ye asfalt makinelerinin içerisinde sokulan ve bir fabrikaya gönderilmek istenen yüklü miktarda uyuşturucu maddenin bir bölümü polis tarafından ele geçirildi. Ortakları ile arasında para anlaşmazlığı başlayan Akgün, bazı yakın arkadaşları ve bazı yabancı ortakları tarafından tehdit edildi. Cinayet soruşturmasını sürdüren polis, Akgün ile araları açılan ve bir ay önce kendilerine göre başarısızlıkla sonuçlanan bu sevkiyatı araştırmak için İstanbul'a gelen yabancı uyruklu ortakların peşine düştü. Hollanda'da "Gangster Dünyasının Gerçek Kralı" olarak anılan, uyuşturucu baronu Dino Soarel ile Türk ortağı R.Ö.'nün de soruşturmada baş şüpheli olarak adları geçiyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İnfaz emri 'Gangster Kralı'ndan iddiası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN