Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cumhurbaşkanı'ndan moral telefonu

Bir süredir kanser tedavisi gören sanatçı Kayahan'ı arayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, sağlık durumu hakkında bilgi alıp bir süre sohbet etti

Giriş Tarihi: 10.1.2015
Cumhurbaşkanı'ndan moral telefonu
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bir süredir kanser tedavisi gören sanatçı Kayahan'ı arayarak sağlık durumu hakkında bilgi aldı. Türk Pop Müziği'nin usta sanatçısı Kayahan, bir süredir yumuşak doku kanseriyle mücadele ediyor. Üçüncü kez bu hastalıkla savaşan Kayahan, geçen hafta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın telefonuyla moral buldu. Sanatçı, telefon konuşmasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'a son dönemde yaşadıklarını anlattı. Erdoğan, ilk olarak Kayahan'dan uzun yıllardır mücadele ettiği ve birkaç kez nükseden yumuşak doku kanseri ile ilgili sağlık durumu hakkında bilgi aldı.

EŞİ YALNIZ BIRAKMIYOR

Erdoğan, sanatçının tedavisindeki son durumu öğrenip ailesini sordu. Çocuklarının nasıl olduklarıyla ilgili Kayahan'la bir süre sohbet eden Erdoğan, son olarak da sanatçının albüm çalışmaları hakkında konuştu. Geçen hafta "Kayahan'ın En İyileri 1" adlı saygı albümünü çıkaran Kayahan, Erdoğan'a yeni albümünü anlattı. Albümü hakkında tebriklerini sunan ve yorumlarını belirten Erdoğan'ın bu nezaketi karşısında Kayahan mutlu oldu. İlk olarak 1990'da bacağında çıkan yağ bezesine baktırmak için gittiği hastanede kansere yakalandığı fark edilen, 6 ay ömür biçilen ama pes etmeyen ünlü sanatçı, hastalık 11 yıl sonra aynı yerden nüksettiğinde de yılmamıştı. Geçirdiği dört ameliyat ve radyoterapi tedavisi sonucu sağlığına kavuşan Kayahan, üçüncü kez aynı tatsız haberi aldı ve kemoterapiye başladı. Haftada dört gün kemoterapi gördüğü ifade edilen sanatçıyı, eşi İpek Açar da yalnız bırakmıyor. Tedavinin yan etkisi nedeniyle saçlarının döküldüğü öğrenilen Kayahan, hastalığının nedeninin sigara ve sıkıntı olduğunu söylemiş, "Sigara ve sıkıntının kanser yaptığı kesin. İkisi de S ile başlıyor zaten. Sigaranızı atmayın ama, yakmayın. Ağzında içmeden de tutabilirsin" demişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhurbaşkanı'ndan moral telefonu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN