Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şii camilerine saldıracaktı

'nın, Başakşehir'de bir gece yanlarında kaldığı Çeçen aileye İstanbul'daki Şii camilerinin nerelerde olduğunu sorduğu ortaya çıktı

Giriş Tarihi: 16.1.2015
Şii camilerine saldıracaktı
İstanbul Sultanahmet'teki Turizm Şube Müdürlüğü'ne geçtiğimiz 6 Ocak günü bombalı saldırı düzenleyerek polis Kenan Kumaş'ı şehit eden Diana 'ya yardım ve yataklık yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan 6 kişi savcılık ifadelerinde ilginç bilgiler verdi. Yaklaşık 15 yıldır Başakşehir'de ikamet eden Çeçen asıllı bir şüpheli Ramazanova'nın Gaziantep'ten gelip bir gece evlerinde kaldığını, kendilerine Şii camilerini sorunca şüphelenip terslediklerini belirtti. Bilindiği gibi daha önce İstanbul'daki e ait camilere saldırılar olmuş ve bunlardan DEAŞ sorumlu tutulmuştu. Şüpheli ifadesinde Türkiye'ye karşı asla bir eylem içinde olamayacaklarını, kendilerinin Türkiye'de bulunmalarından rahatsız olan dış güçlerin bu eylemi organize etmiş olabileceklerini belirtti. 1996 doğumlu olan Ramazanova'nın da bu güçlerin oyununa gelmiş olabileceğini belirten şüpheli olaydan çok üzüntü duyduklarını kaydetti. 5 aylık hamile olan Ramazanova'nın, 6 ay içinde Kilis ve Hatay üzerinden Türkiye'ye 2 kez kaçak giriş yaptığı, kocası Ebu Edlbiyev ile Suriye'de bulunduğu, eşi Kobani'de YPG güçlerine karşı savaşırken öldükten sonra Türkiye'ye döndüğü öğrenildi. Ramazanova'yı Gaziantep'te otogara bırakan ve bu sebeple göza altına alınan şoförün de bileti kendi adına kestirdiği fakat bunu sadece 2 yalnız kadına yardım amacı ile yaptığını söylediği öğrenildi.

SULTANAHMET'TEKİ SALDIRGANLA İLGİLİ ÇARPICI DETAY - TIKLAYIN

SULTANAHMET BOMBACISININ ÜVEY BABASINDAN İLGİNÇ AÇIKLAMA - TIKLAYIN

AİLESİ RAMAZANOVA'YI TEŞHİS ETTİ
Rus haber sitesi LifeNews, Diana Ramazanova'nın ailesinin kızlarını fotoğraflardan tespit ettiğini bildirdi. Interpol aracılığıyla yapılacak DNA testi için Ramazanova'nın annesinden örnek alındı. Ramazanova'nın ailesiyle birlikte Dağıstan'ın Derbent kentinden Moskova'ya taşındığı belirtildi. Üvey baba Magomed "Çok akıllı bir kızdı. Böyle bir şey yaptığına inanamıyoruz" dedi.

Canlı bombayla ilgili çarpıcı detay
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şii camilerine saldıracaktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN