Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hrant Dink Çanakkale'de anıldı

Çanakkale’de kendilerine ‘Hrant’ın arkadaşları’ adını veren bir grup ölümünün 8’nci yıl dönümünde Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’i sessiz bir şekilde andı.

Giriş Tarihi: 19.1.2015 09:53 Güncelleme Tarihi: 19.1.2015 10:50
Hrant Dink Çanakkale'de anıldı
Çanakkale'de kendilerine 'Hrant'ın arkadaşları' adını veren bir grup ölümünün 8'nci yıl dönümünde Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'i sessiz bir şekilde andı.

GRUP TÖREN SONRASI DAĞILDI

Yaklaşık 40 kişilik grup, ölümünün 8'nci yıl dönümünde Hrant Dink'i anmak ve mahkeme sürecinin sonuçlanamamasına tepki göstermek amacıyla saat kulesi önünde toplandı. Grup yanlarında getirdikleri üzerine yazılı 'Sen Yüzleşmeden Olmaz' yazılı ayna ile saat kulesi önünde anma töreni gerçekleştirdi. Hrant'ın arkadaşları adını verdikleri grup ellerinde 'Soykırım', 'Adalet', '1915', 'Vicdan', 'Hafıza' ve 'Hrant Ahparig (Kardeşim)' yazılı dövizlerle 10 dakika boyunca sessiz bir şekilde Hrant Dink'i andı. Anma töreninin ardından grup, saat kulesi'nin kapısına Hrant Dink fotoğrafları, kırmızı karanfil ile ellerindeki dövizleri bıraktı. Grup anma törenin ardından sessiz bir şekilde dağıldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hrant Dink Çanakkale'de anıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN