Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'nde milyonlarca sürücüyü ilgilendiren haber

Serbest Geçiş Ücret Toplama Sistemi test çalışmaları nedeniyle 'nde gişeler eksik çalışacak.

Giriş Tarihi: 24.1.2015 01:19 Güncelleme Tarihi: 24.1.2015 06:57
FSM Köprüsü'nde milyonlarca sürücüyü ilgilendiren haber
İstanbul Valiliği, OGS ve HGS Serbest Geçiş Ücret Toplama Sistemi test çalışmaları nedeniyle, 'nde 25 Ocak Pazar gecesi saat 01.00'den 8 Şubat Pazar günü saat 14.00'e kadar 10 gişeden 4'ünün geçişlere kapatılacağını, geçişlerin 6 gişeden yapılacağını duyurdu.

İSTANBUL TRAFİĞİNİN 8 KARA NOKTASI - TIKLAYIN

Valilik'ten konuya ilişkin yapılan açıklamada şöyle denildi:

"Otoyol ve Boğaz Köprülerinde Serbest Geçiş Ücret Toplama Sistemleri yapım işi, Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından projelendirilerek ihale edilmiştir. Proje kapsamında öncelikle Fatih Sultan Mehmet Köprüsü gişe alanında, araçların ortak geçiş yapabileceği konstrüksiyonlar (TAK'lar) tesis edilmiş, OGS ve HGS algılayıcılar bu konstrüksiyonlara yerleştirilerek, 5 şeritli araç geçişi sağlanmıştır.

KÖPRÜ VE OTOYOLLARDAN 854 MİLYON LİRALIK GELİR - TIKLAYIN

Serbest Geçiş Ücret Toplama Sistemi test çalışmalarının büyük ölçüde tamamlanması nedeniyle, gişe adaları ve kanopilerin kaldırılması, otoyol yüzeyi asfalt kaplama çalışmaları ve yatay-düşey işaretleme çalışmaları yapılarak, otoyol araç geçişine hazır hale getirilecektir.

Bu çalışmalar sırasında Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde gerekli işaretler ile 1, 2, 3 ve 4 numaralı gişeler trafiğe kapatılacak, trafik akışı OGS ve HGS etiketli araçların aynı şeridi kullanacakları 6, 7, 8, 9, 10 ve 11 numaralı gişelerden sağlanacaktır.Çalışmalar, 25.01.2015 Pazar günü saat 01.00'de başlayacak olup, 08.02.2015 Pazar günü saat 14.00'te tamamlanacaktır.

Çalışmalar esnasında gerekli tüm emniyet önlemleri alınacak ve onaylı trafik projesine göre gerekli trafik işaretlemeleri yapılacaktır. Sürücülerin yol üzerindeki trafik işaret ve işaretçilerine titizlikle uymaları gerekmektedir."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
FSM Köprüsü'nde milyonlarca sürücüyü ilgilendiren haber
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN