Türkiye'nin en iyi haber sitesi

6 kişilik ailenin yaşam mücadelesi

'un Köyü'nde Hurinaz- Ferman Ekran çifti, 4 çocukları ile birlikte yıkılma tehlikesi bulunan harabe evde oturmaya devam ediyor.

Giriş Tarihi: 27.1.2015 11:42 Güncelleme Tarihi: 27.1.2015 11:44
6 kişilik ailenin yaşam mücadelesi
'ta 2013 yılının Eylül ayında meydana gelen 5.1 büyüklüğündeki depremde, kent merkezine 5 kilometre uzaklıktaki köyünde Ekran ailesinin evleri hasar gördü. Ancak depremde hasar durumu az olan evin duvarlarında giderek çatlaklar açılmaya başladı. İlk ve ortaokula giden çocukları Hira Nur (8), Esma Nur (10), M. Ali (13), Umut (15) ile birlikte yıkılmaya yüz tutan bir evde yaşamak zorunda kaldıklarını anlatan Ferman Ekran, şunları söyledi:

"Kış mevsiminde çatlakların arasına bez sıkıştırarak, çamurdan yama yaparak soğuğun içeriye girmesini engellemeye çalışıyoruz. Diğerlerine göre iyi durumda olan bir odayı mutfak, oturma ve yatak odası olarak kullanıyoruz. Çocuklarımın ders çalışacağı bir masaları bile yok. Geçimimizi 4 inekten elde ettiğimiz sütü marketlere satarak sağlıyorum. Evimizin bulunduğu yer bize babadan kaldı. 10 dönümlük arsa, 5 kardeşe bölünecek. Ama tapu işlimlerini yapamadığımız için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'ndan yardım alamadık. Devletin bize yardım etmesini istiyorum. Çocuklarım bu evde ölmesin."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
6 kişilik ailenin yaşam mücadelesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN