Yıllar sonra üniversite hayali gerçek oldu

'da 6 çocuk sahibi 54 yaşındaki iş adamı Bingöl, kızıyla birlikte okuduğu üniversiteden mezun olacağı günü bekliyor.

Giriş Tarihi: 28.1.2015 14:38
Yıllar sonra üniversite hayali gerçek oldu

'da eğitimini yarıda bırakarak yıllar önce çalışmak için İstanbul'a gelen 54 yaşındaki iş adamı Ahmet Bingöl, okuma hayallerini bir bir gerçekleştirdi. Alınan bilgiye göre, tanınmış restoran zincirlerinin sahibi Bingöl, ortaokulu ve liseyi açık öğretimle tamamladıktan sonra şimdi de kızıyla aynı üniversiteden mezun olacağı günü bekliyor.

Gelişim Üniversitesi İç Mimarlık Bölümü 4. sınıf öğrencisi ve aynı zamanda 6 çocuk babası Bingöl, yıllardır içinde ukde kalan hayallerini kızlarıyla birlikte gerçeğe dönüştürdü. Bingöl, eğitimin önemini yıllar sonra daha çok anladığını ve bu nedenle bütün kızlarının eğitimlerini tamamlamasını istediğini belirtti.

Üniversiteye başladığında zorlandığını aktaran Bingöl, "Kızlarımın hepsi okuyor ve ben bu durumdan çok memnunum. Okula ilk gittiğim günlerde beni hoca zannedenler oluyordu. Hatta bir gün biri 'müfettiş misiniz?' diye sordu. Öğrenci olduğumu söyleyince herkes şaşırıyor ama ben gençlerle olmaktan çok mutluyum" dedi.

"Aile boyu öğrenciyiz" ifadesini kullanan Bingöl'ün eşi de liseyi açıktan bitirmeye çalışıyor.

Babasıyla aynı üniversitede okuyan Zeliha ise babasıyla okumaktan mutlu olduğunu belirterek, "O bana okulda da iyi bir arkadaş oldu. Babamla gurur duyuyorum" ifadelerini kullandı.

Bingöl'ün büyük kızı Fevziye İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi'nden, diğer kızı Merve ise Kültür Üniversitesi İngilizce Uluslararası İlişkileri Bölümünden mezun oldu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yıllar sonra üniversite hayali gerçek oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN