Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Karanlık dünyanın aydınlık sesi

Microsof'ta çalışan görme engelli Duygu Kayaman TRT Kent Radyo'sunda 'un konuğu.

Giriş Tarihi: 31.1.2015 14:07
Karanlık dünyanın aydınlık sesi
ABD'nin ünlü müzik okulu Berklee College of Music'de eğitim gördükten sonra müzik öğretmenliğine başlayan doğuştan görme engelli , engellerine rağmen başarıya ulaşmış kişileri konuk ettiği bir radyo programı yapıyor. TRT Kent Radyo İstanbul'da her pazartesi program yapan Altınok, "Birçok kulvarda başarılı görme engellilerin olduğunu herkesin bilmesini istiyorum" dedi.

Doğuştan görme engelli olan Özgür Altınok, Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı ve Marmara Üniversitesi Müzik Öğretmenliği'ni bitirdikten sonra ABD'nin ünlü müzik okulu Berklee College of Music'de hem keman hem de elektronik müzik alanında eğitim aldı. Daha sonra Türkiye'ye dönerek 5 yıldır bir lisede müzik öğretmenliği yapan Altınok, öğrencileriyle sesli kitap çalışması yapan ve sesli kütüphane kurmak için çalışmalar yapan Altınok, 1 aydır TRT Kent Radyo İstanbul'da radyo programlarına başladı.Altınok, her pazartesi 19.00-21:00 saatleri arasındaki programına, yaşamlarında başarılı olmuş görme engellileri konuk ediyor. Bugüne kadar görme engellilerin hayatlarını kolaylaştıran sivil toplum örgütü temsilcileriyle, dünyanın ve Türkiye'nin önde gelen firmalarında çalışan görme engellileri konuk eden Altınok'un son konuğu Microsof'ta çalışan görme engelli Duygu Kayaman oldu.

Altınok, "Birçok kulvarda başarılı görme engelliler olduğun herkesin bilmesin istiyorum. Bu tip programların bir engelli tarafından yapılması taraftarıyım. Doğru soruların ancak olaya vakıf olana bir kişi tarafından sorulacağını düşünüyorum. Görme engellilerin başarılarının kanıksanacak olduğu gerçeğini vurgulamak istiyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Karanlık dünyanın aydınlık sesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN