Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Acıtan' tweet'e 2 yıl hapis istendi

'ın kardeşi 'un, için 'da yazdığı "Seni de o travestici yeğenlerini de ben acıtacağım" tweet'i yüzünden iki yıla kadar hapsi isteniyor

Giriş Tarihi: 4.2.2015
'Acıtan' tweet'e 2 yıl hapis istendi
(39), internetin popüler sosyal paylaşım platformu 'da kendisi hakkında yazılanlar yüzünden, şarkıcı 'ın kardeşi 'la (24) davalık oldu. Hakaretle suçlanan Adanur için iki yıl hapis isteniyor. Süreç, ünlü şarkıcı Alişan'a yönelik atılan "Seni de o travestici yeğenlerini de ben acıtacağım. 2013'ün en iyi düğün sanatçısı ödülünü sokacağım sana" şeklindeki tweet'le başladı. Tweet'in atıldığı hesap, Adanur'a aitti. Alişan, avukatı Özge Doğan aracılığıyla Adanur hakkında iki yıl önce savcılığa suç duyurusunda bulundu. Dilekçede Alişan'ın "yenialişan" adlı twitter hesabına Adanur'dan "Seni de o travestici yeğenlerinide ben acıtacağım. 2013 en iyi düğün sanatçısı ödülünü sokacağım sana" diye tweet'in geldiği yer aldı. Dilekçede "Şüphelinin hakaretleri, Alişan'ın manevi olarak telafisi imkânsız zarara uğramasına sebebiyet verecek niteliktedir. Şüpheli hakkında kovuşturma yapılarak kamu davası açılmasını talep ediyoruz" denildi. Şikayetçi Alişan ise ifadesinde "Bu mesajı atan şahıs, şahsen tanıdığım Çağ Adanur isimli şahıstır. Demet Akalın'ın kardeşidir. Öğrencidir" dedi.

DEMET AKALIN KESENİN AĞZINI AÇTI - TIKLAYIN

MÜSTAKBEL KAYINPEDERİ ALİŞAN'I FENA TERLETTİ! - TIKLAYIN

ÇAĞLA ŞIKEL İLE ALİŞAN'IN KAHVALTI KEYFİ - TIKLAYIN

'HESAP BENİM, TWEET DEĞİL'
Soruşturma kapsamında ifadesi alınan Adanur ise "Twitter hesabı bana aittir. Ancak şifresi birçok kişide bulunmaktadır. Ben bu tweet'i, Alişan'ın twitter hesabına atmadım. Böyle bir tweet'i iki, üç gün sonra gazetelerden öğrendim" diyerek suçlamayı reddetti. Savcılık, şüpheli Adanur hakkında TCK'nın 125'inci maddesi gereği "hakaret" suçundan üç aydan iki yıla kadar hapis istemiyle İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi'nde dava açtı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Acıtan' tweet'e 2 yıl hapis istendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN