Türkiye'nin en iyi haber sitesi

suya doydu

Kocaeli'nin su ihtiyacını karşılayan Yuvacık Baraj'ından 'ne yapılan su takviyesi, göldeki su seviyesinin çok yükselmesi nedeniyle durduruldu.

Giriş Tarihi: 12.2.2015 16:13 Güncelleme Tarihi: 12.2.2015 16:13
Sapanca Gölü suya doydu
Kocaeli Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSU) Genel Müdürlüğü, Yuvacık Barajı'ndan Sapanca hattı ile ne su vermeyi durdurdu. Kurum, son yağışlar ile birlikte su seviyesi 31.85 metreye çıkan Sapanca Gölü'ne 3 ayda 12 milyon metreküp su verdi. İSU, Yuvacık Barajı'nda yeteri kadar su birikmesi üzerine Sapanca hattından göle 13 Kasım 2014'den itibaren su takviyesi yapıyor. Başiskele Kullar İçmesuyu Arıtma Tesisi girişinde bulunan Sapanca hattından cazibe ile Balaban Su Deposu ile Sapanca Terfi Merkezine gelen Yuvacık Barajı suyu, buralardan bırakılarak Sapanca gölüne gönderiliyordu.

Son yağışlar ile birlikte Sapanca gölünün seviyesi 31.85 metreye çıkması üzerine DSİ Sakarya Şube Müdürlüğü'nün göle su takviyesinin durdurulması talep edildi. Bunun üzerine İSU Genel Müdürlüğü, Yuvacık Barajı'ndan Sapanca gölüne yaptığı su takviyesine bugün itibariyle durdurdu. İSU Genel Müdürlüğü, 13 Kasım'dan bu yana geçen 3 aylık sürede Yuvacık Barajı'ndan Sapanca gölüne günlük ortalama 130 bin metreküp olmak üzere 12 milyon metreküp su gönderdi.

Öte yandan Yuvacık barajında bugün itibariyle 42,54 milyon metreküp, Namazgah barajında ise 19,30 milyon metreküp su bulunduğu öğrenildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sapanca Gölü suya doydu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN