''nun telif hakkı AK Parti'de

Başbakan Davutoğlu'nun seçim şarkısı olarak kullandığı ' Mustafa Bey' türküsünün telif hakları, AK Parti tarafından süresiz olarak satın alındı

Giriş Tarihi: 17.2.2015
'Kiziroğlu'nun telif hakkı AK Parti'de
Başbakan Ahmet Davutoğlu için Grup Ayna tarafından hazırlanan türküsünün telif hakları AK Parti tarafından satın alındı. Grubun solisti Erhan Güleryüz tarafından okunan ve nakaratı "Davutoğlu Ahmet Hoca bir bilge adam, bir yiğit adam" şeklinde düzenlenen türküyü Başbakan Davutoğlu beğenince il kongrelerinde kullandı. AK Parti'nin Kiziroğlu türküsünü kullanması CHP ve MHP ile aralarında tartışmalara neden olmuştu.

Sözleşme imzalandı

Gelişmeler üzerine, türkünün telif haklarını almak için girişimlere başlayan AK Parti, dün Murat Çobanoğlu'nun mirasçıları adına yetkili oğlu Şentürk Çobanoğlu ile sözleşme imzaladı. Sözleşmeye göre, orijinaline bağlı kalınan Murat Çobanoğlu derlemesine ait "Kiziroğlu Mustafa Bey" isimli eser üzerinde sahip olunan kullanma hakkı, eser adı, temsil hakkı, televizyon, sinema, radyo gibi araçlarla umuma iletim hakkı, bilgisayar ve internet gibi ortamlarda yayımlama hakkı gibi yetkileri kapsayan telif hakkı, AK Parti'ye geçti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Kiziroğlu'nun telif hakkı AK Parti'de
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN