Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Üç bir dram

Sivas'tan Aydın'a göç eden Güneş ailesinin iki kızı Nursel ve Hülya üç kez üst üste yle hayat buldu. Babalarının Nursel'in eşini öldürmesi ise nadir gerçekleşen nin dramı oldu

Giriş Tarihi: 8.3.2015
Üç mucize bir dram
Nursel Karasu(35) ve Hülya Güneş(31)... Sivas'tan Aydın'a göç eden Güneş Ailesi'nin 5 çocuğundan ikisiydi. İkisine de Yedikule Göğüs Hastalıkları Hastanesi'nde Prof. Dr. Adnan Sayar ve ekibi tarafından yapıldı. Hatta Nursel'e bir yıl arayla iki kez akciğer nakli uygulandı. Türkiye'de ikinci kez akciğer nakli yapılan ve yaşayan tek hasta o oldu.

ÜÇ ÜST ÜSTE
İki kız kardeş için üç kez üst üste uygun organ bulunması mucizeydi. Nursel, yaşadıkları için "Bana hayat veren iki güzel insanın ciğerleriyle yaşıyorum. Kardeşim de hayata döndü. Biz ailecek mucizenin mucizesini yaşadık" dedi. Hülya ise "Ablam ve ben mucizenin adı olduk. Hatta bizim yaşadıklarımız mucizenin mucizesi. Nakil için organ bekleyenler umudunu kaybetmesin. Biz en güzel örneğiz. Ablam da ben de ikinci hayatlarımızı yaşıyoruz. Üstelik tüm kötü günlerin içinde" diye konuştu.

MUCİZEYE DRAM KARIŞTI

Nursel ve Hülya şimdi yeni hayatlarında mutlu olmaya çalışıyor. Onları, bu süreçte derinden yaralayan ise babalarının Nursel'in eşini öldürmesi oldu. İki yıl önceydi. O gün, hastanede tedavisi süren Nursel'in başucunda bekleyen eşi Hüseyin Karasu, birkaç işi halletmek için eve gitti. Nursel'e "Hemen gidip geleceğim" dedi. Gitti ama bir daha gelmedi. İddiaya göre; evde kayınpederi Ali Güneş'in kayınvalidesiyle tartıştığını gördü ve araya girdi. Kendini kaybeden baba, damadını bıçaklayarak öldürdü. Tüm yaşananların ardından Nursel, oğluyla birlikte yeni hayata merhaba dedi. Hülya ise taburcu olacağı günü bekliyor.

İKİ KEZ AKCİĞER NAKLİ YAPILDI
Yedikule Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Merkezi, Türkiye'de akciğer nakillerinde hizmet veren 3 merkezden biri. Hastanede Nursel'e bir yıl arayla iki kez akciğer nakli uygulandı. Nakil başarılı oldu Nursel sağlığına kavuştu

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Üç mucize bir dram
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN