Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Fotoğrafın beyaz atlı prensi

'nün (TJK) ödüllü fotoğrafçısı , hipodrom, hara ve at çiftliklerinde tam 10 yıldır atları fotoğraflıyor...

Giriş Tarihi: 2.4.2015 13:32 Güncelleme Tarihi: 2.4.2015 13:37
Fotoğrafın beyaz atlı prensi

Atların insanlarla olan iletişimlerini ve kendi aralarındaki ilişkilerini yansıtan fotoğraflar çeken Çivici, atların psikolojik dünyasını ve duygularını kadraja ustaca yansıtıyor. Binlerce fotoğraf arasından seçtiği birbirinden güzel 60 fotoğrafla İstanbul Atlı Spor Kulübü'nde ikinci kişisel sergisini açan Çivici, kendisi için insandan sonra yaratılan en değerli varlığın atlar olduğunu söylüyor.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN!


Atlar ve fotoğrafa olan merakının çocukluk yıllarında başladığını anlatan 34 yaşındaki Çivici, "Ünye'de doğdum. Karadenizli bir ailenin çocuğu olarak fındık taşımada kullandığımız atlarla çok küçük yaşta tanıştım. Fotoğraf merakımı, yine çocuk yaşta tanıştığım at sevgisiyle birleştirerek 2005 yılında TJK'ya fotoğrafçı olarak başladım" diyor. Çivici çektiği etkileyici fotoğrafların sırrını ise şöyle açıklıyor: "Zaten başlı başına estetik bir varlık olan atlar, fotoğraflarda çok şık duruyor. Ben görünenin ardındaki gerçeği, yani atların psikolojilerini, insanlarla olan iletişimlerini, kendi aralarındaki ilişkiyi yansıtıyorum bir nevi. Kafamda önceden canlandırdığım bir sahneyi fotoğraf karesine en yakın derecede yansıtabiliyorsam o benim için başarılı bir fotoğraf demektir"

Fotoğraflarıyla ulusal ve uluslar arası yarışmalarda birçok ödül alan ve bugüne kadar yer aldığı karma sergilerin yanı sıra 2 kişisel fotoğraf sergisi açan Çivici, sergiye ve fotoğraflarına olan ilginin kendisini daha iyisini yapmak için motive ettiğini belirtiyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fotoğrafın beyaz atlı prensi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN