?

Seçimler ne zaman? 2015 Genel Seçimleri ne zaman yapılacak? Milletvekili adayları belli oldu, YSK seçim takvimini açıkladı. Peki 2015 seçimleri ne zaman yapılacak? İşte seçime ilişkin tüm ayrıntılar...

Giriş Tarihi: 20.4.2015 10:33 Güncelleme Tarihi: 20.4.2015 10:37
2015 genel seçimler ne zaman?
2015 Genel Seçimleri'nin yapılacağı tarih Yüksek Seçim Kurulu tarafından açıklandı. 2015 Türkiye Genel Seçimleri 7 Haziran'da yapılcak.

2015'te yapılacak seçimlerde bir sandıkta oy kullanacak seçmen sayısı YSK tarafından 360 ila 380 arasında olacağı açıklandı. Nüfusu 400'ü geçmeyen köylerde bir sandıkta oy kullanılabileceğine karar verildi.

2015 Genel Seçimleri'nde oy kullanacaklar aşağıdaki maddelere dikkat etmeli.

SANDIK BÖLGESİNDE ALINACAK ÖNLEMLER

Genelgeye göre, sandık alanı dış çevresinde yeteri kadar ihtiyat kuvvet bulundurulacak, bu kuvvetin mahallin özelliğine göre sandıkların bulunduğu yerlerde meydana gelebilecek olaylara hemen müdahale edilecek bir mesafede görevlendirilmesine özen gösterilecek.

Sandık alanı dış çevresinde alınacak tedbirlerin; "sandık alanı dışında, zabıtaya emir verme yetkisine sahip makamlarla, zabıta amir ve memurları tarafından alınacak tedbirler, seçmenin sandık alanına serbestçe girmesini engelleyici veya güçleştirici mahiyette olamaz" hükmüne uygun olması sağlanacak.

Oy vermek üzere sandık başına giden görevli personel ile görevleri icabı sivil olması gerekenler dışındaki personelin üniformalı görev yapmaları sağlanacak. Sivil personelin üzerinde mutlaka güvenlik görevlisi olduğunu belirleyici (polis görev yeleği gibi) teçhizat bulundurmaları sağlanacak.
ARKADAŞINA GÖNDER
2015 genel seçimler ne zaman?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN