'den son dakika hava durumu tahmini

Giriş Tarihi: 1.5.2015 09:15 Güncelleme Tarihi: 1.5.2015 09:19
Meteoroloji'den son dakika hava durumu tahmini

Genel Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre, Türkiye'nin kuzey, iç ve doğu kesimleri ile öğle saatlerinden sonra Edirne ve Kırklareli çevreleri ve Tekirdağ'ın batı kesimlerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Rüzgarın, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun doğusunda güney ve güneybatı yönlerden kuvvetlice esmesi bekleniyor. Şanlıurfa, Mardin, Batman, Şırnak ve Hakkari çevreleri başta olmak üzere Güneydoğu Anadolu ile Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda toz taşınımının görüleceği tahmin ediliyor. Sabah ilk saatlerde Marmara'nın doğusu ile Batı Karadeniz kıyılarında pus ve yer yer sis hadisesi bekleniyor.


Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmiyor, Türkiye genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.


Rüzgar ise genellikle batı ve kuzeybatı, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde güney ve güneybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun doğusunda yer yer kuvvetlice esmesi bekleniyor.

KUVVETLİ RÜZGAR


Rüzgarın; Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun doğusunda güney ve güneybatı yönlerden kuvvetlice esmesi beklenirken , yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiğini bildirdi.


TOZ TAŞINIMI


Meteoroloji, güneyli rüzgarla birlikte Güneydoğu Anadolu ile Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda toz taşınımı beklendiğine işaret ederken, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiğini altını çizdi.


BÖLGELERDE HAVA DURUMU


MARMARA: Parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Edirne ve Kırklareli çevreleri ile Tekirdağ'ın batı kesimlerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

EGE: Parçalı ve az bulutlu, zamanla İç Ege'nin yer yer çok bulutlu, Afyonkarahisar ve Kütahya ile öğle saatlerinden sonra Uşak ve Denizli çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

AKDENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Mersin ve Hatay dışında Akdeniz bölge genelinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı zamanla çok bulutlu, bölge genelinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra bölgenin iç kesimlerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Orta Karadeniz'in iç kesimleri ile akşam saatlerinde Doğu Karadeniz bölge genelinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Malatya çevreleri ile akşam saatlerinde bölgenin kuzey kesimlerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla kuzey kesimlerinin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Güneyli rüzgarlarla birlikte bölgede toz taşınımı bekleniyor.


BAZI İLLERDE HAVA DURUMU


İSTANBUL: Parçalı bulutlu.(19)

ANKARA: Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.(21)

İZMİR: Parçalı ve az bulutlu.(25)

ADANA: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı.(26)

Antalya: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde iç kesimleri, öğle saatlerinden sonra il geneli sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı.(24)

KONYA: Parçalı zamanla çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.(19)

TRABZON: Parçalı yer yer çok bulutlu, akşam saatlerinde yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.(17)

ERZURUM: Parçalı çok bulutlu, akşam saatlerinde yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.(17)

ŞANLIURFA: Az bulutlu ve açık.(29)
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Meteoroloji'den son dakika hava durumu tahmini
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN