Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ne zaman?

" bin aydan hayırlıdır" iyle Müslünanları uyarılarak, Kadir Gecesi'ne önem verilmesi gerektiği vurgusu yapılır? Peki Kadir Gecesi nın kaçıncı gününe denk geliyor? Kadir Gecesi ne zaman? Kadir Gecesi hakkında Peygamber Efendimiz (s.a.v); “Faziletine inanarak ve sevabını da yalnız Allah’tan umarak Kadir gecesini güzel amellerle geçirenlerin geçmiş günahlarının bağışlanır" diyerek Kadir Gecesi hakkında inanları hem uyarıyor, hem de iyiliğe davet ediyor.

Giriş Tarihi: 2.7.2015 10:15 Güncelleme Tarihi: 2.7.2015 10:18
Kadir gecesi ne zaman?

Maddi ve manevi pek çok hikmet ve rahmeti, bereket ve mağfireti bünyesinde barındıran nda yer alan, Yüce Yaratan'ın insanlığa kurtuluş çağrısı olan Kur'an'ın indirilmeye başlandığı, esenlik ve güvenliğin her tarafa yayıldığı, sema kapılarının açıldığı, dua ve tövbelerin kabul edildiği kutlu gece… Leyle-i Kadir…Kadrü kıymet bilme, Rabbimizin bizlere sunduğu sayısız nimetlerin farkında olma zamanı ne zaman?

İşte bu kutlu, gece bu yıl (2015) 13 temmuz Pazartesi'ye denk geliyor.

Kadir Gecesi hakkında ayetler

"Gerçek biz onu nde indirdik. Kadir gecesinin (o büyük fazl-u şerefini) sana bildiren nedir? Kadir gecesi bin aydan hayırlıdır. Onda melekler ve Rûh, Rablerinin izni ile, herbir iş için iner de iner. O (gece) tan yeri ağarıncaya kadar bir selamdır". (Kadir, 97/1-5)

Kadir Gecesi hakkında hadisler ve dua
Peygamber Efendimiz "faziletine inanarak ve sevabını da yalnız Allah'tan umarak Kadir gecesini güzel amellerle geçirenlerin geçmiş günahlarının bağışlanacağı" (Buhârî, İman, 25, 27, 28; Müslim, Müsafi rîn, 173-176) müjdesini vermekte ve bu gecede "Allah'ım sen affedicisin, affetmeyi seversin, beni de affeyle" (Tirmizi, Deavat, 84; İbn Mâce, Dua, 5)diyerek dua etmemizi tavsiye etmekte…
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kadir gecesi ne zaman?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN