Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacak, sıcaklık Türkiye genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam edecek.

Giriş Tarihi: 5.8.2015 09:54 Güncelleme Tarihi: 5.8.2015 09:57
İstanbul Ankara İzmir hava durumu
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre, Türkiye'nin büyük bir bölümü parçalı zamanla çok bulutlu, Trakya, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, Orta Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Karadeniz, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Yozgat, Kütahya ve Ardahan çevreleri ile Uşak ve Afyonkarahisar'ın kuzey kesimleri, Manisa'nın kuzeydoğusu, Kastamonu'nun kıyı ve Sinop'un batı ilçelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, Güneydoğu Anadolu Bölgesinin ise az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, öğle saatlerinden sonra Rize çevreleri, Artvin'in kıyı kesimleri ile Kastamonu'nun doğu, Sinop'un iç ve Çorum'un kuzey kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.
Rüzgar ise genellikle kuzey ve kuzeydoğu, zamanla Akdeniz kıyıları ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara, Kuzey Ege kıyıları ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde yer yer kuvvetlice esecek.


KUVVETLİ YAĞIŞ-


Yağışların; öğle saatlerinden sonra Rize çevreleri, Artvin'in kıyı kesimleri ile Kastamonu'nun doğusu, Sinop'un iç ve Çorum'un kuzey kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması beklenirken Meteoroloji, sel, su baskını, heyelan, yıldırım gibi yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiğini bildirdi.


BAZI İLLERDE HAVA DURUMU


İSTANBUL: Parçalı bulutlu.(31)


ANKARA: Parçalı ve az bulutlu, öğle saatlerinden sonra çok bulutlu, kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. (35)


İZMİR: Parçalı ve az bulutlu. (34)


ADANA: Az bulutlu ve açık, iç kesimleri parçalı bulutlu.(37)


Antalya: Az bulutlu ve açık, iç kesimleri parçalı bulutlu. (35)


SAMSUN: Parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra iç kesimleri yer yer çok bulutlu. (29)


ERZURUM: Parçalı ve az bulutlu. (32)


DİYARBAKIR: Az bulutlu ve açık. (42)


BÖLGELERDE HAVA DURUMUMARMARA: Parçalı ve az bulutlu zamanla çok bulutlu, Trakya kesiminin öğle saatlerinden sonra kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.


EGE: Az bulutlu, zamanla iç ve güney kesimleri parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Kütahya çevreleri ile Uşak ve Afyonkarahisar'ın kuzey kesimleri ve Manisa'nın kuzeydoğusunun kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.


AKDENİZ: Kıyı kesimlerinin az bulutlu ve açık, iç kesimlerinin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.


İÇ ANADOLU: Az bulutlu zamanla parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kuzeybatısı ile Yozgat çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.


BATI KARADENİZ: Parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra iç kesimleri ile Kastamonu kıyıları ve Sinop'un batı kesimlerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Kastamonu'nun doğu ve Sinop'un iç kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor.


ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Parçalı, zamanla çok bulutlu, Orta Karadeniz kıyıları ile Bayburt dışında sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinden sonra Rize çevreleri ile Artvin'in kıyı ve Çorum'un kuzey kesimlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.


DOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık, bölgenin kuzeydoğu kesimlerinin parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra Ardahan çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.


GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Öğle saatlerinden sonra Şanlıurfa ve Mardin çevrelerinde hafif toz taşınımı bekleniyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İstanbul Ankara İzmir hava durumu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN