lar sahnede

Giriş Tarihi: 25.9.2015 01:38 Güncelleme Tarihi: 25.9.2015 02:53
Acemi kasaplar sahnede

'nın ilk gününde 2 bin 224 lik oldu.Hastanelere getirilen acemi kasaplar servislerde doldu taştı.

'nın ilk gününde kurbanı kesmeye çalışırken kendini yaralayan lar lerin servislerinde yoğunluğa neden oldu. Ülke genelinde 2 bin 224 kişi hastanelerin acil servislerine kaldırıldı.

Kırıkkale'de Kurban Bayramı'nın ilk günü 172 kişi, kurban keserken yaralanarak hastaneye başvurdu. Çok sayıda kişi de kendi imkânlarıyla sağlık merkezlerine giderek tedavilerini yaptırdı.

Kayseri'de kurbanlarını kesmek isteyen veya kasaplara yardım etmeye çalışan bazı vatandaşlar, acemiliklerinin kurbanı oldu. Çeşitli yerlerinden yaralanan 67 kişi, Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesinde ve ilçe hastanelerinde tedavi altına alındı.

Yozgat'ta kurban keserken yaralanan 35 vatandaş, Yozgat Devlet Hastanesi ve Bozok Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinin acil servislerine başvurdu.

Tekirdağ'ın Süleymanpaşa ilçesinde de yaralanan 20 kişi, yakınları veya sağlık görevlilerince hastanelere götürüldü.

Adıyaman, Malatya, Gaziantep ve Şanlıurfa

Adıyaman'da kesimlerin başlamasıyla, hastanelerin acil servislerine "acemi kasapların" gelmesi bir oldu. Yaralayan 46 kişi, Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı. Vücutlarının çeşitli yerlerinden hafif yaralanan vatandaşların bir kısmı, tedavilerinin ardından taburcu edildi.

Malatya'da kurban kesmeye çalışırken yaralanan yaklaşık 50 kişi, sabah saatlerinden itibaren kentteki çeşitli hastanelerin acil servislerine başvurdu. Nihat Güneri (28) kolundaki kesiğin derin olması nedeniyle ameliyata alındı.

Kadınların da bulunduğu yaralılar arasında bir kişi, büyükbaş hayvanın üzerine düşmesi sonucu kolunu kırdı.

Gaziantep'te Kurban Bayramı dolayısıyla sabah saatlerinde kurbanlıklarını kesmeye çalışırken çeşitli yerlerinden yaralanan bazı vatandaşlar Dr. Ersin Arslan Devlet Hastanesi Acil Servisine geldi.

Şanlıurfa'da kurban keserken kimisinin elinden kimisinin de ayağından yaralandığı görülen yaklaşık 60 kişi, kentteki hastanelerin acil servislerine başvurdu.

ARKADAŞINA GÖNDER
Acemi kasaplar sahnede
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN