Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dolandırıcı tuzağı son anda önlendi

Giriş Tarihi: 25.12.2015
Dolandırıcı tuzağı son anda önlendi

Kendisini polis olarak tanıtan dolandırıcının tuzağına düşen yaşlı çift tüm birikimlerini kaptırmak üzereyken devreye "gerçek polis" girdi

Telefon dolandırıcıları hız kesmiyor. Dolandırıcıların hedefinde bu kez Trabzon'da yaşayan emekli Huriye (58) ve Eşref Yılmaz (75) çifti vardı.

'ALTIN, PARA NE VARSA...'
Hollanda'da çalışıp, emekli olduktan sonra eşiyle birlikte memleketi Trabzon'a yerleşen Eşref Yılmaz'ı arayan dolandırıcı, "Kimliğiniz terör örgütü tarafından kullanılıyor. Bu durumu ortadan kaldırmak için evinizde altın, para ne varsa verdiğim hesaba yatırın" dedi. Neye uğradığını şaşıran Eşref Yılmaz evde bulunan ve değeri 375 bin lirayı bulan para ve altını yanına alıp, eşiyle birlikte postaneye gitti. Çift bu sırada kendilerine yardımcı olması için bir yakınlarını arayıp, durumu anlattı.

'BİZ GERÇEK POLİSİZ'
Çiftin yakınları durumdan şüphelenip, polise haber verdi. Gittikleri postanede polisleri karşısında gören Yılmaz çifti, "Biz de parayı sizin hesabınıza yatırıyorduk. Niye geldiniz?" diye sordu. Polislerin, "Dolandırılıyorsunuz. Gerçek polisiz, rahat olun" demesi üzerine yaşlı çift şoke oldu. Dolandırıcıların tuzağından kurtulan Huriye ve Eşref Yılmaz, polise sarılıp, teşekkür etti.

'PARAMIZ HEBA OLACAKTI'
Huriye Yılmaz, "Bizi öyle kandırmışlardı ki ne yapacağımızı şaşırmıştık. Biz o parayı yurt dışında eşimle birlikte çalışarak biriktirdik. Bütün birikimimiz heba olacaktı. O paranın bir kısmıyla Hacca gidecektik. Allah polislerimize zeval vermesin. Onlar benim artık evladım" dedi. Eşref Yılmaz ise "Şimdi yeniden hayata döndük. Allah polislerden razı olsun" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dolandırıcı tuzağı son anda önlendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN