Türkiye'nin en iyi haber sitesi

na ler için bırakıldı

Doğa Koruma ve Milli Parklar İstanbul 1. Bölge Müdürlüğü tarafından yoğun kış şartları nedeniyle 'ndaki koruma bölgesinde yaşayan ler için bırakıldı.

Giriş Tarihi: 1.1.2016 10:23
Belgrat Ormanına geyikler için yem bırakıldı

Doğa Koruma ve Milli Parklar İstanbul 1. Bölge Müdürlüğü tarafından yoğun kış şartları nedeniyle 'ndaki koruma bölgesinde yaşayan ler için bıraktı. Belgrat Ormanı içinde bulunan Geyik Üretim İstasyonu'na gelen ekipler, geyiklerin bulunduğu bölgeye yem boşalttı. Daha sonra basın mensupları ve yetkililer, geyiklerin gelmesi için yem verilen alandan ayrıldı. Bölgede bekleyen ekipler, olumsuz hava koşulları nedeniyle zor anlar yaşadı.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı 1. Bölge Müdürü Osman Demirel, ?Meteorolojik dönemlerde kış şartlarının ağırlaştığı bu dönemlerde ormanlarda hayatlarını sürdüren hayvanlar için yem takviyesi yapıyoruz. Memeli hayvanlarımız için yem getirdik. Çok zor şartlarda yaşamalarını sürdürmek zorundalar. İstanbul'un 6 noktasında yemleme çalışması yapıyoruz. İstanbul'daki ormanlık alanlarımıza yemlik numuneleri bıraktık. Bunları yemle doldurarak hayvanların istifadesine salacağız. Bu gölgede geyik, Karaca rastlanması ihtimali yüksek. Diğer bölgelerimizde kanatlılar için de yem bırakacağız? dedi.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Belgrat Ormanına geyikler için yem bırakıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN