Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Piyango milyonerinden "kar makinesi" istiyorlar

Giriş Tarihi: 11.1.2016 11:37 Güncelleme Tarihi: 11.1.2016 11:39
Piyango milyonerinden kar makinesi istiyorlar

'nun yılbaşı özel çekilişinde 55 milyon liralık büyük ikramiyenin isabet ettiği çeyrek biletin sahibi Mustafa Gıcık'ın köylüleri, milyonerden köyleri için kar makinesi istiyor.

Milli Piyango'nun 31 Aralık yılbaşı özel çekilişinde 55 milyon liralık büyük ikramiyenin isabet ettiği çeyrek biletin sahibi Mustafa Gıcık, memleketi Kastamonu'nun İnebolu ilçesine bağlı Hamit köyünün de umudu oldu.

Köy muhtarı Mustafa Dikel, köylerinde doğup büyüyen Mustafa Gıcık'ın daha sonra ailesiyle birlikte göç ettiği İstanbul'da inşaatlarda bekçilik yaptığını söyledi.

Gıcık'a 'nun yılbaşı çekilişinde büyük ikramiye çıktığını televizyondan öğrenince heyecanlandıklarını ve umutlandıklarını anlatan Dikel, "Kendisi fakir birisiydi. Köyümüzün çocuğu olduğu için böyle bir haber bizi mutlu etti. Biz kendisini arayıp 'hayırlı olsun' demek istedik. Ancak telefonla ulaşmamız mümkün olmadı. Bazı arkadaşlar da aradı ama kendisi kayıplara karışmış, rahatsız ederler diye. Gelsin köyünde otursun. Evi var burada onun" dedi.

Milli Piyango milyoneri Gıcık'tan köy için istekleri bulunduğunu belirten Dikel, "Kışın köyümüzün yolu kardan sık sık kapanıyor. Ben ondan bir tane kar makinesi istiyorum. Bir tane kamyon, bir tane kepçe almasını istiyorum. Köyümüzün içinde dursun, kar yağınca yollarımız açılsın" diye konuştu.

Gıcık'ın okul arkadaşı Ahmet Kömüşçü de, "O benim okul arkadaşım. Biz beraber büyüdük. Köyümüze gelsin, otursun. Köyümüze yardımcı olsun" ifadesini kullandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Piyango milyonerinden "kar makinesi" istiyorlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN