Türkiye'nin en iyi haber sitesi

i için 7 ayda 60 kilo verdi

Giriş Tarihi: 16.1.2016 14:17
İkizleri için 7 ayda 60 kilo verdi

'da tüp bebek yöntemiyle sahip olduğu iyle aşırı kiloları nedeniyle yeterince ilgilenemeyen Arzu Yaman, tüp olarak 7 ayda 60 kilo verdi.

Kemer ilçesinde yaşayan Arzu Yaman, 11 yıl önce Atilla Yaman ile hayatını birleştirdi. Yaman, 7 yıl önce tüp bebek yöntemiyle ikiz bebeklerini dünyaya getirdi. 28 haftalık dünyaya gelen bebekler, doğumdan kısa süre sonra hayatını kaybetti.

Bebeklerinin üzüntüsünü yaşayan Yaman, ikinci tüp bebek denemesinde de 4,5 yıl önce "Eymen" ve "Eren" ismini verdiği ikiz bebeklerini dünyaya getirdi. Tüp bebek süresince aldığı hormon ilaçları nedeniyle 140 kilograma ulaşan Yaman, doğumdan sonra da zayıflayamadı. Yaman, 3,5 yaşına ulaşan ve aşırı hareketli olmaları nedeniyle "hiperaktivite bozukluğu" teşhisi konulan larıyla ilgilenemez hale geldi.

MİDESİ ÇAY BARDAĞI KADAR KÜÇÜLTÜLDÜ

Çocukları için zayıflamaya karar veren Yaman, tüp oldu. Prof. Dr. Nurullah Bülbüller tarafından gerçekleştirilen tüp mide ameliyatıyla midesi bir "çay bardağı" kadar küçülen Yaman, hızla kilo vermeye başladı. 7 ayda 60 kilo veren Yaman, 140 kilodan 80 kilograma düştü.

Yaman, hayatı boyunca kilo problemi yaşadığını hamilelik süreci öncesinde gördüğü tedaviler nedeniyle daha fazla kilo aldığını söyledi. Çocuklarının ilgiye muhtaç olduğunu anlatan Yaman, "Çocuklarım hiperaktif. Konuşamama problemleri var. Onlarla daha çok ilgilenmek istiyordum ama kilolarım buna engel oluyordu. Ameliyat oldum ve kilo verdim. Kendimi yeniden doğmuş gibi hissediyorum. İçimden sanki bir insan çıkmış gibi oldum. İnsanlar beni tanıyamıyor. Eskiden acıyarak bakanlar şimdi gıptayla bakıyorlar" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İkizleri için 7 ayda 60 kilo verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN