Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Eğitimde

Yalova ve Saya’da olumsuz hava şartları nedeniyle okullar 1 gün süre ile tatil edildi.

Giriş Tarihi: 18.1.2016 09:26 Güncelleme Tarihi: 18.1.2016 17:45
Eğitimde kar tatili
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün bugün Yalova'da etkili olmasını beklediği yağışı nedeniyle Yalova Valiliği okullarda 1 günlük ne karar verdi. Okulların tatil edildiği ise sabah 07:00 sularında velilerin telefonlarına gönderilen mesajlarla duyuruldu. Yalova Valiliği kar yağışının durumuna göre okullarda ki tatilin uzatılıp uzatılmayacağına karar verecek.

SAKARYA'DA EĞİTİME 1 GÜN ARA VERİLDİ


Sakarya'da olumsuz hava şartları nedeniyle anaokulları ile ilk, orta ve liselerde eğitim ve öğretime 1 gün ara verildiği açıklandı.

Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile Sakarya'da il genelinde eğitim-öğretime 1 gün süreyle ara verildiğini duyurdu. Coş tarafından yapılan açıklamada, "Meteorolojik durum yüzünden olumsuzlukları önlemek için ilk ve orta dereceli okullarda 18 Ocak Pazartesi günü eğitime ara verilecektir" denildi.

İSTANBUL'DA DA OKULLARA KAR TATİLİ

İstanbul'da kar yağışı, birçok ilçede başladı. Kar yağışının başlaması ile birlikte öğreciler de okulların tatil edilmesini beklemeye başladı.

Milyonlarca öğrenci İstanbul Valisi Vasip Şahin'den İstanbul'da yarın okulların tatil olduğu yönünde açıklama yapmasını bekliyordu.

VALİ VASİP ŞAHİN'DEN AÇIKLAMA GELDİ

İstanbul Valisi Vasip Şahin, Twitter üzerinden bir açıklama yaptı ve İstanbul'daki okulların 18 Ocak Pazartesi günü tatil edildiğini duyurdu.

İSTANBUL'DA KAR MANZARALARI


Vali Şahin, şu açıklamayı yaptı:

Meteorolojik verilere göre İlimizde başlayan kar yağışının yarın öğleden sonra etkisini artırarak sürmesi beklendiğinden herhangi bir sıkıntıya veya mağduriyete yol açmaması için eğitim-öğretime pazartesi günü bir gün süreyle ara verilmiştir.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eğitimde kar tatili
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN