Türkiye'nin en iyi haber sitesi

sının en küçük mağduru

’daki nın en küçük mağduru Şenses, geçirdiği 10 saatlik ağır ameliyatın ardından bu sabah rıldı. O günden bu yana annesiyle ayrı lerde tedavi gören Buse ve annesi bugün buluştu. Buse'nin gözünde görme kaybı var. Ailesi için tek önemli olan hayatta olması.

Giriş Tarihi: 20.2.2016 12:54 Güncelleme Tarihi: 20.2.2016 13:07
Ankara saldırısının en küçük mağduru Buse uyandı

4.5 yaşındaki Şenses her gün yaptığı gibi Milli Savunma Bakanlığı'nda olarak çalışan annesi ile birlikte 17 Şubat sabahı, annesinin işyeri servisine bindi. Annesi işbaşı yaptı, Buse , kurumun kreşine gitti. İş çıkışında yine her zaman olduğu gibi birlikte çıktılar, servise bindiler, servis hareket etti, sonrası Buse için karanlık.

, 17 Aralık günü 'da askeri servis aracını hedef alan bombalı nın en küçük mağduru. Serviste annesinin kucağında cam kenarında oturuyordu. Fakat aldığı yaralar annesi ile karşılaştırıldığında çok daha ağırdı. Hayati tehlikesi vardı. Buse bir ye annesi başka bir hastaneye kaldırıldı. 10 saat süren bir ameliyat geçirilen Buse, o andan itibaren uyutuldu. Annesi ise başka bir hastanede yaralı yatıyor, sürekli çocuğunu soruyor, ancak ona net bilgi verilmiyordu. Ta ki bu sabaha kadar.

BUSE VE ANNESİYLE BULUŞTU

Buse Şenses bu sabah uyandırıldı. Bu ailenin o günden bu yana aldığı en iyi haberdi çünkü uyandığında ne durumda olacağı bilinmiyordu, fakat bilinci yerindeydi ve konuşabiliyordu. Yine bu sabah çocuğunun durumu hakkında bilgi verilen Şenay Şenses, ambulansla Buse'nin tedavi gördüğü hastaneye getirildi. Anne gelmeden birkaç dakika önce uyanan Buse, sürekli annesini, bir de yattığı yerden kalkmayı istiyordu. "Babaanne beni eve götür, annemi getir, beni buradan çıkar" dediğini anlatıyor babasının amcası Hüsnü Şenses. Sonrasında hem annenin hem de Buse'nin ayrılığı sona erdi. Buse ve annesi bir hastane odasında, ağır yaralı da olsalar, buluştular. Şimdilik gözlerinde görme kaybı olduğu için Buse annesini göremedi ama ileride iyileşebilir ve bu durum değişebilir.

"PÜSKÜLLÜ ÇİZMELERİNDEN TEŞHİS ETTİK"

Al Jazeera'nin hastane önünde görüştüğü Buse'nin babası 'in amcası Hüsnü Şenses, anından bu yana yaşadıklarını anlattı. Baba Süleyman Şenses'in işyerinin de patlama yerine yakın bir kamu kuruluşu olduğunu anlatan Hüsnü Şenses ve tüm yakınları haberi alır almaz hastanelere koşmuşlar.

Ancak hastanelerde Buse'yi bulmak kolay olmamış. "İsmini dahi söyleyemeyen" bir çocuk aradık diye anlatıyor Hüsnü Şenses, "Sonunda üzerindekilerden teşhis ettik. Püsküllü çizmeleri vardı, ondan teşhis edebildik" dedi.

"GÖRME KAYBI İHTİMALİ VAR"

Peki uyandı ama Buse'nin durumu ne? Buse'nin bir gözünde görme kaybı olma ihtimali var, gözleri bir süre kapalı tutulacak. Şimdilik gelecekteki durumuna dair hiçbir şey net değil. Anne Şenay Şenses'in sol kulağında ve yüzünde ağır yara var. Yüzünün tamamında ise şarapnel izleri. Ancak aileyi bugün tek ilgilendiren Buse'nin ve annesinin hayatta olması. Bunun dışında yaşanabilecek her soruna şimdiden hazırlar. Hastanenin gereken her işlemin yapılacağına dair kendilerine güvence verdiğini de söyleyen Hüsnü Şenses, Buse'nin ve annesi Şenay Şenses'in bundan sonra aynı odada kalacağını da belirtti. Tedavi belki aylar sürecek ama Buse ve annesi tıpkı patlama anında olduğu gibi beraber olabilecekler. Ve hem Buse için hem annesi ve babası ve tüm aile için önemli olan tek şey bu.

Ankara saldırısının en küçük mağduru Buse uyandı


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ankara saldırısının en küçük mağduru Buse uyandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN