Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Havalimanında yeni uygulaması

Brüksel'de yaşanan terör saldırılarının ardından tüm dünyada olduğu gibi Havalimanı'nda da ek leri alındı. Devlet Hava Meydanları letmesi (), havalimanında günübirlik gelen çalışanlara ve iş ziyaretçilerine yaka kartı takma zorunluluğu getirdi.

Giriş Tarihi: 31.3.2016 11:07
Havalimanında yeni güvenlik uygulaması

Buna göre yeni başlatılan uygulamada daha önce de doldurulan form ile beraber Havalimanı Terminal letme Amirliğine çalışma veya ziyaret için geldiği firma tarafindan verilen refakatçi eşliğinde gidilecek.

kontrolünde geçenlere geçici görevli giriş kartı verilecek. Kartın üzerinde giriş tarihi ve saati yazılacak. Terminalde bulunulan süre içerisinde bu kartın kullanılması zorunlu olacak. Çıkış saatinde ise bu kart DHMİ Terminal İşletme Amirliği'ne teslim edilecek. Böylece o kişinin giriş-çıkış saatleri ve noktaları güvenlik tarafından takip edilebilecek.

DAHA ÖNCE FORM YETİYORDU

DHMİ, 'nda faaliyet gösteren şirketlere gelen iş amaçlı ziyaretçilere ve günübirlik çalışanlar için geçici izin formu başvurusu yapılmasını istiyordu. Bu form, Emniyet Genel Müdürlüğü, Yolcu salonu Gümrük Müdürlüğüne ve Mülki İdare amirliğinin kontrolünden geçirildikten sonra onaylanıyordu. Onayı alınan kişilerin isim listesi polise teslim ediliyor. Liste isimleri olanlar polis noktalarından içeri giriyorlardı.

ÖNLEMLER EN ÜST SEVİYEDE

Atatürk Havalimanı'nda yaşanan olaylardan sonra en üst seviyeye çıkarıldı. Metroyla gelenler risk analizine göre GBT (Genel Bilgi Toplama) kontrolüne tabi tutuluyor. Terminal içi ve dışında devriye gezen polis sayısı da arttırıldı. K9 bomba arama köpekleriyle denetimlere ağırlık verildi. Terminal girişindeki kapı dedektörlerindeki sinyal seviyesi yükseltildi. Terminal giriş kapı dedektörlerinden geçerken sinyal verdiğinden her yolcu detaylı elle aranmaya başlandı. Bu arada uçağa verilen bagajlar da titiz kontrolden geçirilirken, şüpheli valizler açılarak kontrol edildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Havalimanında yeni güvenlik uygulaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN