Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Beratcan'ın annesi tutuksuz yargılanacak

10 yaşındaki Beratcan'ın öldürülmesine ilişkin soruşturmayı yürüten savcının, anne Türkan Karakütük'ün hakimlikçe serbest bırakılmasına yaptığı ikinci itiraz da reddedildi.

Giriş Tarihi: 5.4.2016 10:37 Güncelleme Tarihi: 5.4.2016 11:45
Beratcan'ın annesi tutuksuz yargılanacak

İTİRAZ ÜSTÜNE İTİRAZ

Beratcan'ın annesi Türkan Karakütük hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkardıktan sonra adli kontrol ile serbest bırakılması kararına soruşturma savcısı geçtiğimiz hafta itiraz etti. Savcının itirazını değerlendiren Anadolu 3. Sulh Ceza Hakimliği kararında direnerek itirazı bir üst mahkeme olan Anadolu 4. Sulh Ceza Hakimliği'ne gönderdi.

İTİRAZ REDDEDİLDİ

Hakimlik, ilk etapta annenin 2. Sulh Ceza Hakimliği'nce serbest bırakıldığını ve bu serbest bırakılmaya itirazı da 3. Sulh Ceza Hakimliği'nin karara bağladığını belirtti. 3. Sulh Ceza Mahkemesi'nin tutuklamaya yönelik yakalama kararı vermesinin ardından Karakütük'ü adli kontrolle serbest bırakma kararının artık kesin olduğunu belirten 4. Sulh Ceza Hakimliği, dosyaya yeni bir delil eklenmedikçe itirazın mümkün olmadığını belirterek itirazın reddine karar verdi.

KADIN SIĞINMA EVİNDE

Anadolu 3. Sulh Ceza Hakimliği geçtiğimiz hafta serbest bırakılan Türkan Karakütük hakkında soruşturma savcısının talebi doğrultusunda tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarmış ancak annenin ifadesini aldıktan sonra yurt dışına çıkış yasağı koyarak serbest bırakmıştı. Hakimlik ayrıca Karakütük'ü Bakırköy Kadın Sığınma Evi'ne yerleştirerek orayı terk etmeme yönünde karar vermişti.


BERATCAN CİNAYETİNDE DÜNÜRLER BİRBİRİNE DÜŞTÜ!

SAVCIDAN BERATCAN'IN ANNESİ HAKKINDA İKİNCİ TALEP!

BERATCAN DAVASINDA YAYIN YASAĞI

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Beratcan'ın annesi tutuksuz yargılanacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN