Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Özgecan Aslan'ın Katili 'i kim öldürdü? Gültekin Alan kimdir?

Gültekin Alan kimdir? Özgecan Aslan'ın katilleri Suhpi Altındöken ve babası dün bir mahkum tarafından cezaevinde vurulmuştu. Şimdi akıllarda tek bir soru var. 'i öldüren kişi Gültekin Alan mı?

Giriş Tarihi: 12.4.2016 12:44 Güncelleme Tarihi: 12.4.2016 12:47
Özgecan Aslan'ın Katili Suphi Altındöken'i kim öldürdü? Gültekin Alan kimdir?
Özgecan Aslan'ın katili 'in cezaevinde öldürülmesinden sonra ile ilgili gelişmeler yaşanmaya devam ediliyor. Suphi Altındöken ile babası cezaevinde vurulduktan sonra silahlı saldırı yapıldığına dair söylentiler duyulmuştu. Olayla ilgili konular netleştikten sonra silahla vurulduğu ortaya çıkmıştı.

Şuan ise herkes tek bir konuya odaklandı. Özgecan'ın katilini kim öldürdü? Silah'ın orada ne işi vardı?

ÖZGECAN'IN KATİLİ (SUPHİ ALTINDÖKEN'i) KİM ÖLDÜRDÜ?
Hapishaneden çıkan iddialara göre Altındöken'i vuran kişinin İç Anadolu Bölgesi'nde bir çok suça karışan Gültekin Alan olduğu belirtildi. Özgecan'ın katilinin öldürülmesinin ardından devlet erkanları tarafından yapılan açıklamayla birlikte 'ya olayı araştırması için iki müfettiş gönderilmişti. Yapılan inceleme ve soruşturmaların ardından cinayeti işleyen kişinin isminin Gültekin Alan olduğunun bilgisi verildi. Bir çok suçtan 50 yıl hüküm giymiş Gültekin Alan'ın, Suphi Altındöken ve babasını vurduktan sonra bir koruma memurunu da rehin aldığının bilgisi aktarıldı.

GÜLTEKİN ALAN KİMDİR?
Cezaevinden sızan bilgilerde cinayet zanlısı olarak 50 yıla hükümlü İç Anadolu'da çeşitli illerde birçok suça karışan ve 'Suç makinesi' olarak tanınan Gültekin Alan'ın sorgulandığı anlaşıldı.

ÖZGECAN'IN KATİLİ NASIL VURULDU?

SİLAHI NEREDEN BULDU?
Hapishane'de yapılan 8 saatlik soruşturma ve sorgunun ardından araştırmanın derinleştirilmesi ve çalışmaların devam ettirilmesi hakkında karar çıktı. Sorgusu "Suphi Altındöken'in katili silahı nerden buldu?" sorusunun yanıtı da cevap buldu. İfadesinde konuyla ilgili açıklama yapan Gültekin Alan, silahı tuvaletten aldığını belirtti. Ancak silahın kimler tarafından oraya yerleştirildiği ve silahı kimler yoluyla temin ettiği konusunda kesinleşmiş bir bilgi yer almamaktadır.

ÖZGECAN'IN KATİLİNİN ÖLDÜRÜLDÜĞÜ OLAYA 7 SAVCI

6.35 MİLİMETRELİK SİLAHLA VURULMUŞ
Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan saldırı sonrası Adana E Tipi Kapalı Cezaevi'ne giderek inceleme yaptı. Olayda kullanılan tabancanın 6.35 milimetre çapında olduğu belirlenirken, saldırının nasıl gerçekleştiği araştırılıyor.

ÖZGECAN'IN KATİLİ TARSUS'TA GÖMÜLMEDİ
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Özgecan Aslan'ın Katili Suphi Altındöken'i kim öldürdü? Gültekin Alan kimdir?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN