Erberk’e 5 yıl hapis istemi

Giriş Tarihi: 15.4.2016
Erberk’e 5 yıl hapis istemi

“Eski Avrupa Güzeli” Neşe Erberk, ’ta konut alanında bulunan anaunu izin belgesi almadan okula dönüştürdüğü iddiasıyla mahkemelik oldu. Erberk için 5 yıla kadar hapis istendi

Eski Avrupa Güzeli Neşe Erberk, Akatlar mahallesindeki bulunan Korukent Yapı'ya ait bir bina kiraladı. 2013'te bina içinde ve eklentilerinde inşaat işlemleri yaparak a dönüştüren Erberk, 2015'te faaliyete geçirdiği okula kendi ismini verdi.

BOWLİNG SALONUNDAN OKULA
Korukent A.Ş., yönetim kurulu başkanı Ozan Manav, söz konusu binanın okul olarak faaliyet yürütmesinin İmar Kanunu'na aykırı olduğunu iddia ederek savcılığa başvurdu. İş adamı şikâyet dilekçesinde, babası Yaşar Manav'ın ölmeden önce Neşe Erberk'e kiraladığı bu binanın aslında salonu olduğunu ve İmar mevzuatında konut olarak görüldüğü kaydetti. Ozan Manav, okul olarak işletilen söz konusu binanın MEB'den eğitim izni olmadan açıldığını öne sürerek Erberk'in cezalandırılmasını istedi. Bina işgal bedelini Beşiktaş Belediyesi'ne ödediğini kaydeden Erberk ise üzerine atılı suçlamaları reddetti. Anaokulunun gerekli izinler alınmadan okula dönüştürülmesi işleminin ruhsatsız ve İmar Kanuna Aykırı olduğu iddiasıyla Erberk hakkında dava açıldı. Erberk'e "İmar kirliliğine neden olma" suçu kapsamında 5 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erberk’e 5 yıl hapis istemi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN