Türkiye'nin en iyi haber sitesi

kalınca serası kurdu

Giriş Tarihi: 20.4.2016 09:39
İşsiz kalınca ceviz fidanı serası kurdu

?in Adilcevaz ilçesinde yaşayan bir vatandaş, kendi imkanlarıyla kurduğu serada aşılı yetiştiriciliğine başladı.

Dünyaca ünlü Adilcevaz cevizinin sera ortamında aşılanması ve kaliteli ceviz üretilmesi için vatandaşlar devlet desteğiyle ya da kendi imkanlarıyla seralar kurarak Adilcevaz cevizinin daha iyi yerlere gelmesi için çaba sarf ediyor.

İlçenin Kaleboynu Mahallesi?nde yaşayan 45 yaşındaki Adnan Nacar, azmi ve çalışma hevesi ile liğine bulmak için kendi imkanlarıyla bahçesine sera kurarak ilk etapta iki bin adet na aşı yaptı.

Adnan Nacar, ilçedeki en kaliteli cevizlerden örnekler alarak aşı yaptıklarını ifade ederek, ?''Yıllardır işsiz olmam dolayısıyla neler yapabilirim diye düşünürken dünyaca ünlü kaliteye sahip olan Adilcevaz ceviz fidanlarını aşılama yöntemiyle serada üretimini yapmaya karar verdim. Kendi imkanlarımla bahçemde kurduğum serada bu konularda bilgi ve tecrübesi olan arkadaşlarımdan da yardım ve destek alarak bu işe koyuldum. İlçemizin en kaliteli ceviz ağaçlarından aldığımız örneklerle ilk etapta iki bin adet fidana aşılama yaptık. Allah nasip ederse devletimizin de desteğini alarak bu sayıyı daha da arttırmayı düşünüyoruz. Bizim buradaki amacımız hem işsizliğimize çare bulmak hem de ilçemizin dünyaca kaliteli cevizini daha iyi yerlere getirmektir. Başlamış olduğum bu çalışmalar sonucunda hedefime ulaşmak istiyorum. Aslında her insan işsiz değildir. Yeter ki azim ve çalışma hevesi olduktan sonra insan her türlü zorlukların üstesinden gelebiliyor. İnşallah hedefim başarmaktır ve bunu başaracağıma inanıyorum''? dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İşsiz kalınca ceviz fidanı serası kurdu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN