Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hırka-i Şerif ziyarete açıldı mı? - İşte Hırka-i Şerif ziyaret gün ve saatleri (2016)

Ramazan'ın ilk cumasında ziyarete açılan Hırka-i Şerif, haftaiçi saat 10.00 ile 18:00, haftasonu ise 09.00 ile 18.00 arasında ziyarete olacak.

Giriş Tarihi: 22.6.2016 11:33
Hırka-i Şerif ziyarete açıldı mı? - İşte Hırka-i Şerif ziyaret gün ve saatleri (2016)

Fatih Hırka-i Şerif Camii'nde bulunan Hz. Muhammed'in, Veysel Karani Hazretleri'ne hediye ettiği Hırka-i Şerif, Ramazan'ın ilk cumasında ziyarete açıldı. Ziyarete gelen bazı vatandaşlar gözyaşlarını tutamadı. Fatih Hırka-i Şerif Camii'nde bulunan Hz. Muhammed'in, Veysel Karani Hazretleri'ne hediye ettiği Hırka-i Şerif, Ramazan'ın ilk cumasında ziyarete açıldı. Ziyarete gelen bazı vatandaşlar gözyaşlarını tutamadı. İstanbul Müftüsü Rahmi Yaran'ın dua okumasının ardından Hırka-i Şerif ziyarete açıldı. Hırka-i Şerif-i ziyaret eden bazı vatandaşlar gözyaşlarını tutamadı. Veysel Karani Hazretleri'nin 58. kuşak torunu Gülay Köprülü, ''Burada olmak çok büyük bir mutluluk, bana çok huzur veriyor. Bu görevi yerine getirdiğim için çok mutluyum'' dedi. Ziyarete gelen bir vatandaş, ''Malum dünyada bir tek örneği olan Efendimiz'in (s.a.v) hırkasını ziyarete geldik. Allah tekrar buluşmayı nasip etti. Çok şükür ediyoruz. Cümlemizden Allah razı olsun'' şeklinde konuştu. Ziyarete gelen Rahmi Duran ise şu ifadeleri kullandı: ''Efendimiz (a.s.m) mübarek emanetini burada görmek bize nasip oldu. Ondan bir şema almaya gayret ediyoruz. Onun şefaatine nail olmak için buraya geldik.'' Hırka-i Şerif, haftaiçi saat 10.00 ile 18:00, haftasonu ise 09.00 ile 18.00 arasında ziyarete açık olacak. Hırka-i Şerif'i ziyaret etmek isteyen vatandaşlar, İETT'nin Ramazan Hattı otobüslerini kullanabilecek. Yaşlı, hamile ve hasta ziyaretçiler, sıra beklemeden refakatçiler eşliğinde Hırka-i Şerif'i görebilecek.

HIRKA-İ ŞERİF HAKKINDA BİLİNMEYENLER

HIRKA-İ ŞERİF ZİYARETE AÇILDI

HIRKAİ ŞERİF CAMİİ NASIL GİDİLİR?

Hırkai Şerif Camii ziyaret etmek isteyenler için birçok yerden otobüs kalkmaktadır. Ulaşım kolaylığının sağlanması amacı ile 28 Topkapı-Edirnekapı-Beşiktaş, 31E Yenibosna-Eminönü, 35D Kocamustafapaşa-Balat gibi semtlerden otobüs kalkmaktadır. Fatih İlçesi'nde Adnan Menderes Bulvarı (Eski Vatan Caddesi) üzerindeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün arkasındadır. Aksaray- Havalimanı Metrosu'nun Emniyet-Vatan istasyonunda inip yaklaşık 500 metre yürüyerek ulaşılabilirsiniz.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hırka-i Şerif ziyarete açıldı mı? - İşte Hırka-i Şerif ziyaret gün ve saatleri (2016)
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN