Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bodrum’daki villa mahkemelik etti

Esin Afşar’ın ikinci eşi ile oğlu, ünlü sanatçının torunu Bulut’a bıraktığı Bodrum’daki villada hakları olduğunu öne sürerek dava açtı

Giriş Tarihi: 27.6.2016
Bodrum’daki villa mahkemelik etti
Ünlü sanatçı Esin Afşar'ın ölümünden 9 yıl önce hazırladığı vasiyetinde oyuncu Talat Bulut'un kızı olan torunu Bulut'a bıraktığı Bodrum'daki villası, aile bireylerini mahkemelik etti. Sanatçının ikinci eşi ve oğlu villada kendi hakları da bulunduğunu iddia ederek dava açtı. Mahkeme vasiyeti iptal etti. Ancak Yargıtay torunu haklı buldu. Asliye Mahkemesi'ne açılan davaya göre 2011'de vefat eden ünlü sanatçı Esin Afşar, ilk evliliğinden kızı Pınar Afşar Bulut, ikinci eşi Şener Aral ve bu evliliğinden ortak çocukları Aydın Can Aral'ı mirasçı olarak bıraktı. Sanatçı, 2001'de hazırladığı vasiyetinde Bodrum Aktur'daki Bitez tipi villasını ve bankadaki parasını Aydın Can Aral ile Pınar Afşar Bulut ve oyuncu Talat Bulut'un kızı olan torunu Hazal Bulut'a bıraktı. Ancak 1.5 yıl sonra evi torunu Hazal'a devretti. Bankadaki tüm parasını da çekerek kendi kullandı. Vasiyetname, İstanbul 21. Sulh Hukuk Mahkemesi'nce açıldı ve mirasçılara okunarak vasiyetnamenin yerine getirilmesinin imkansız olduğu ve bu nedenle vasiyetnamenin gereğinin yerine getirilemeyeceği bildirildi. Şener Aral ile oğlu Aydın Can Aral vasiyetnamenin iptali için Pınar Bulut ile kızı Hazal Bulut'a dava açtı.

YARGITAY'A GÖRE TORUN HAKLI
Mahkeme, vasiyetnamenin iptaline karar verdi. Pınar Afşar Bulut, üvey babası Şener Aral'a itiraz davası açtı. Pınar Afşar Bulut, kızına devredilen evin tapusunun iptali için açılan davanın sonucunun beklenmesi gerektiğini belirtti. İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi'nin kararını Yargıtay bozdu. Yargıtay, "Bodrum 1. Asliye Hukuk Mahkemesi'nde görülen tapu iptali davası devam etmekte iken vasiyetnamenin ortadan kaldırılmasına ilişkin mahkemenin kararı bozmayı gerekmiştir" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bodrum’daki villa mahkemelik etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN