Tatil dönüşü inanılmaz dolandırıcılık

TEM Otoyolu'nda bayram tatili dönüşü İstanbul'a giden sürücülerin oluşturduğu yoğunluğu sürerken, otoyolda kurtarıcılık yapan bir vatandaş da sürücüleri otoyolda usta olduğunu söyleyerek isteyen dolandırıcılara karşı uyardı.

Giriş Tarihi: 10.7.2016 10:03 Güncelleme Tarihi: 10.7.2016 10:22
Tatil dönüşü inanılmaz dolandırıcılık

TEM Otoyolu Kocaeli geçişinde 9 günlük bayram tatilini İstanbul dışında geçiren vatandaşların İstanbul'a dönüşünde oluşturduğu yoğunluğu devam ediyor. Araç yoğunluğunun üst seviyelere çıktığı TEM Otoyolu'nda trafik zaman zaman durma noktasına gelse de, genel olarak araçlar yavaşlamadan seyredebiliyor. TEM Otoyolu üzerinde bulunan Gültepe ve Korutepe Tünelleri mevkiinde yolun 3 şeritten 2 şeride düşmesi sebebiyle bir yoğunluk yaşanırken, diğer bölgelerde ise trafik akıcı olarak seyrediyor.Dolandırıcılara dikkat

TEM Otoyolu'nda oto kurtarıcı olarak görev yapan Mehmet Ebinç ise sürücüleri, otoyolda araçları bozulan sürücülerin yanına yaklaşarak usta olduğunu söyleyen ve talep eden dolandırıcılara karşı uyarıyor.

"BEN USTAYIM"

Kendilerine küçük ve tonajı müsait olmayan çekici araçlar alan dolandırıcıların, hiçbir izin ve yetki belgesi olmadan aracı arızalanan sürücülerin yanına gittiğini ve usta olduğunu söyleyerek talep ettiğini belirten Ebinç, "Sürücüler yanında durarak 'Ben tamirciyim, esnafım, ustayım' diyen insanlara arabalarını elletmesinler. Dolandırılmasınlar. Burada 'Ben ustayım' diyerek insanları dolandırıyorlar. Adamların vergi levhası yok. O yok, bu yok. Bir de üstüne insanları dolandırıyorlar. Çıkmış ufak arabayla, hiçbir belgesi yok, hiçbir izni yok. Gidip insanlara 'Ben ustayım' diyor. O adam motor kaputunu açtığında ya sürücü o kişiyi dövüyor, ya da gitsin diye para vermek zorunda kalıyor. Aynı kişiyi ben taksi tamiri yaparken de gördüm, otobüs tamiri yaparken de gördüm. Bu rezilliğin daniskasıdır. Nasıl olacak bilmiyorum. Bunun çözümü olsa çok iyi olur. Bundan emniyetin de doğru düzgün bilgisi yok. Biz böyle dile getireceğiz ki emniyet de duyacak, vatandaş da duyacak" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tatil dönüşü inanılmaz dolandırıcılık
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN