’ın Mercedesi'ne gözü gibi bakıyor

Giresun’un Espiye ilçesinde yaşayan , hayranı olduğu ’ın Mercedesi'ni aldığı günden buyana gözü gibi bakıyor, satın almak isteyenlere ise sadece fotoğraf çekilmelerine izin veriyor.

Giriş Tarihi: 11.7.2016 11:52 Güncelleme Tarihi: 11.7.2016 11:58
Kemal Sunal’ın Mercedesi'ne gözü gibi bakıyor

Yeşilçam ve Türk sinemasının unutulmaz isimlerinden olan usta oyuncu , 1984 yılında Almanya turnesinde aldığı 84 model Mercedes 200 marka otomobiline 2007 yılında bir arkadaşı vasıtasıyla satın alan , 'O Şaban'ın hatırası' diyerek otomobile gözü gibi bakıyor.
Giresun'un Espiye ilçesinde elektrik ustalığı yapan , İstanbul'da yaşayan bir arkadaşına ulaşarak bir araba almak istediğini söylediği ve arkadaşının kendisine bu arabayı önermesi üzerine anlaşma yaparak arabayı aldığını fakat arabanın devir teslimini yapana kadar ilk sahibinin Kemal Sunal olduğunu bilmediğini söyledi.

ARAÇ ÇOK FAZLA TALEP GÖRÜYOR

Rahmetlinin anısına sahip çıkmanın ve onun aracını kullanmanın güzel bir duygu olduğunu belirten Yılmaz, "Kemal Sunal gibi değerleri erken kaybetmek üzüyor bizleri ama onun hatırasına sahip çıkmakta gururlandırıyor, güzel bir duygu. Aracı gençler durdurup inceliyor ama arabadan dolayı değil insanların sevgi selinden oluyor. Yani bu aracı onun kullanmasından dolayı çok fazla ilgi ve talep görüyor" dedi.

"Araba ile gittiğim her yerde insanlar gerçekten Kemal Sunal'ın mıydı? diye soruyor" diyen Yılmaz, "Arabanın ilk sahibinin onun olduğunu öğrenenler fotoğraf çektire bilir miyiz? diyorlar. Tabi bizde bir şey esirgemiyoruz. Bunu yaşatmakta bizim için en büyük onur, orijinal plakasını bile bozmadım Allah izin verirse de bozmayacağım. Hep 34 NZ 427 olarak kalacak" diye konuştu.

ARACI SATMAK İSTEMİYORUM

Maneviyatın kendisi için çok önemli olduğunu belirten Yılmaz, "Böyle bir insanın maneviyatını yaşatmak bana gurur veriyor, Allah nur içinde yatırsın. Bunu yaşamak güzel anlatmakla sadece duygular ifade edilemiyor" şeklinde konuştu.

Aracın Kemal Sunal'a ait olduğunu bilen üniversite öğrencilerinin internet üzerinden Sunal Ailesi'ne aracı ulaştırmak istediklerinden bahseden Yılmaz, " 'Onlar aracı çocuklarına göstermek istiyorlar belki hatırasına sahip çıkmak isterler' diye ama ben aracı satmak istemiyorum. Bu arabayı benden isteyen çok oldu. Ankara, Eskişehir, Trabzon'dan arayanlar oldu. Yine Espiye ve diğer ilçelerde de çok istediler. 'Satarsan bu anıyı artık biz yaşatalım' diyen oldu ama ben tabi bunu en güzel şekilde yaşatmaya gayret ediyorum" ifadelerini kullandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kemal Sunal’ın Mercedesi'ne gözü gibi bakıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN