‘Torunlarım yetim kaldı ama bir millet uyandı’

Giriş Tarihi: 27.7.2016
‘Torunlarım yetim kaldı ama bir millet uyandı’

FETÖ’cü darbeciler tarafından şehit edilen Kocatürk’ün babası, hainler hakkında şikâyetçi oldu. Baba Bayram Kocatürk, “Sık sık gülerek ‘Baba ben şehit olacağım’ derdi” dedi

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişimine engel olmak isterken Büyükşehir Belediyesi önünde hainlerce vurularak şehit düşen Kocatürk'ün (35) babası Bayram Kocatürk, darbeciler hakkında suç duyurusunda bulundu. İstanbul Adalet Sarayı'na gelen baba Kocatürk, ayakkabıcılık yapan oğlunun kendisine sık sık "Baba ben şehit olacağım" dediğini söyledi. Kocatürk, 15 Temmuz gecesini şöyle anlattı: "O akşam ben evdeydim. Oğlum, 'Baba dolaşıp geleceğim' dedi. Ama İstanbul Büyükşehir Belediyesi önüne gidiyor. Bir uzman tarafından göğsünden vuruluyor. Oraya ilk giden grubun içinde ön tarafta vurulan iki kişiden birisi oğlum. Orada şehit oluyor, diğeri yaralanıp daha sonra şehit oluyor. Şehit olmayı çok istiyordu. Suriye'ye Türkmen Dağı'na gitti 15 gün kaldı. Geldikten sonra 2-3 günde bir gülerek 'Baba ben şehit olacağım diyordu." Oğlunun ayakkabıcılık yaptığını söyleyen baba Kocatürk, "Buraya FETÖ'ye bağlı olan bütün herkes ve darbecilere karşı suç duyurusunda bulunmak için geldim. Devlete baş kaldıran herkes hakkında. Cezalandırılmalarını istiyorum. Bir daha kimse cesaret edip devlete baş kaldırmasın. Biz sessiz kalırsak her zaman böyle olaylarla karşılaşırız" ifadelerini kullandı.

"FETULLAH GÜLEN SAHTEKAR"
Gülen'in olduğunu söyleyen baba, "2 torunum yetim kaldı. Ama millet uyandı. Maşallah o gencecik hanım kızımız köprü üzerine tek başına çıkıyor. Diğer kardeşlerimiz tankın önüne yatıyor. Dünyada Türk milleti gibi bir millet yok. Allah bir daha 15 Temmuz'u yaşatmasın ülkemize" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Torunlarım yetim kaldı ama bir millet uyandı’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN