‘Hatırla Mehmedim’

15 Temmuz gecesi başından vurulan 43 yaşındaki Mehmet Yaman gözlerini açtı ama beyin hasarı nedeniyle en yakınlarını bile tanımıyor

Giriş Tarihi: 12.9.2016
‘Hatırla Mehmedim’

15 Temmuz gecesi FETÖ/PDY'li hainlere direnenlerden biri de 43 yaşındaki Mehmet Yaman'dı. Geçimini elektrik malzemesi satarak sağlayan Yaman, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısı üzerine 'ne gitti. Cuntacıların açtığı ateş sonucu başına şarapnel parçaları isabet eden Yaman, Haydarpaşa Numune Hastanesi'ne kaldırıldı. Günlerce yoğun bakımda uyutuldu. 25 gün önce de Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne sevk edildi. Demokrasi gazisi Yaman burada gözlerini açtı ama şimdi de kimseyi tanımıyor. Doktorları, şarapnel parçalarının beynin dörtte üçüne zarar verdiğini açıkladı.

'BAYRAM GELDİ AMA BİZİM NEYİMİZE'
Baba ise hislerini şöyle aktarıyor: "Her gün yoğun bakımdayım. Oğlumu 5'er dakika olsun görebilmek için gidiyorum. Öylece bakıyor. Kahroluyorum. Ne beni, ne çocuklarını, ne de eşini tanıyor. 'Hatırla Mehmedim. Uyan oğlum. Vatan kurtuldu' diye onunla konuşuyordum. Daha da aylarca hastanede yatacakmış. Ülkenin bu hainlerden kurtulduğunu bile bilmiyor oğlum. Bayram geldi ama neyimize. Bu hainler bizim paramızla alınan silahlarla bizi vurdular."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Hatırla Mehmedim’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN